LM: Gattuso zadowolony z gry Napoli. Zapowiada prawdziwą bitwę w Barcelonie!

Gennaro Gattuso jest przygotowany na prawdziwą bitwę w rewanżowym meczu z Barceloną. Wczoraj jego Napoli zremisowało z Blaugraną 1:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Gattusso jest gotów uzbroić swoją drużynę w metaforyczne hełmy i zbroje przed wyjazdem do Barcelony.

Pomimo przewagi podczas pierwszej połowy, Napoli nie zdołało wygrać spotkania. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Antoine Griezmann, a mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Gattuso powiedział, że jego zespół jest gotowy na bitwę na Camp Nou 18 marca, ponieważ wierzy, że jego drużyna ma realną szansę na pokonanie Barcelony.

Czytaj również: Prezes Bayernu wręczył Flickowi wymowny prezent. To oznacza przedłużenie kontraktu!

-Nic nie jest dla nas skończone. Zawsze dajemy z siebie wszystko do ostatniej sekundy, nawet gdy gramy w karty. Znamy trudności, przez które przechodzimy. Kupimy hełmy i zbroje. Otrzymamy wszystkie niezbędne narzędzia i zagramy następny mecz . Nic się nie skończyło – powiedział Gattuso w trakcie pomeczowej konferencji prasowej.

Doskonałe wykończenie Mertensa zapewniło prowadzenie dla Napoli w pierwszej połowie spotkania. Jednakże doskonała gra Antoine Griezmanna doprowadziła do wyrównania w drugiej odsłonie meczu.

Przy bramce Francuza włoski szkoleniowiec skrytykował obronę Napoli, ale poza tym był zadowolony z ich gry.

-Jestem rozczarowany, ponieważ popełniliśmy błąd defensywny i uderzyli nas. Na pewno moglibyśmy zrobić to lepiej. Kiedy Insigne miał swoją szansę, Milik i Zieliński nie byli kryci. Być może moglibyśmy wykorzystać tę sytuację w lepszy sposób. To samo dotyczy Jose Callejona. Jest trochę rozczarowania, cierpieliśmy, ale zespół zrobił prawie wszystko z taktycznego punktu widzenia. Cieszę się z tego, być może moglibyśmy lepiej rozegrać niektóre akcje. To jedyny żal – podsumował Gattuso

View this post on Instagram

⏱ Full Time ⚽ #NAPBAR 1-1 💙 #ForzaNapoliSempre

A post shared by SSC Napoli (@officialsscnapoli) on

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1021 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.