Liverpool wyprzedza konkurencję. Wyciekła specjalna klauzula związana z transferem Coutinho!

Foto: Flickr

Według doniesień Daily Star Liverpool popisał się nie lada sprytem zawierając specjalną klauzulę podczas sprzedaży Philippe Coutinho do FC Barcelony.

Coutinho, który przeżywa obecnie ciężki okres, opuścił Anfield i przeniósł się do Barcelony w 2018 roku za 142 miliony funtów. Obecnie piłkarz przebywa na wypożyczeniu w Bayernie Monachium, co pokazuje jakim niewypałem okazała się jego przeprowadzka do Hiszpanii.

Kiedy Barcelona negocjowała z Liverpoolem w sprawie Coutinho, klub z Anfield wprowadził klauzulę, która oznacza, że Katalończycy muszą zapłacić co najmniej 89 milionów funtów za każdego innego gracza The Reds, który chciałby podpisać kontrakt z Hiszpanami przed 2020 rokiem.

Czytaj także: Ekstraklasa: Legia samodzielnym liderem, świetny powrót Arki

To był sprytny ruch Liverpoolu. Ostatecznie oznaczało to, że tacy jak Sadio Mane i Mohamed Salah byli bezpieczni przed zakusami hiszpańskich gigantów.

Po przejęciu drużyny przez Juergena Kloppa, Liverpool prowadzi wręcz doskonałą politykę transferową, a specjalna klauzula to kolejny przykład w jaki sposób ekipa z Anfield wyprzedza konkurencyjne kluby.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1021 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.