Liga Mistrzów w weekendy? To strzał w kolano dla lig krajowych

foto: Flickr

Włoski magazyn Tuttosport doszedł do informacji, według których UEFA poważnie rozważa przeniesienie meczów Ligi Mistrzów na weekendy. Teraz wszystkie europejskie rozgrywki są zawieszone przez epidemię koronawirusa.

UEFA wciąż ma nadzieję na dokończenie rywalizacji Ligi Mistrzów jeszcze w tym sezonie. Możliwe, że to się uda, ale wtedy potrzebne będzie rozgrywanie meczów w weekendy.

Czytaj także: Sadio Mane blisko Realu Madryt? To może być transferowy hit lata!

Ta wiadomość może okazać się fatalna dla krajowych rozgrywek, które również uległy zawieszeniu, a planowo są rozgrywane właśnie w weekendy. W tym wypadku część spotkań musiałaby zostać rozegrana w tygodniu, co przyniesie problemy organizacyjne, na które w obecnej sytuacji kluby nie mogą sobie pozwolić.

Zapewne wpłynie to też na mniejszą frekwencję na trybunach, a to z kolei oznacza mniejsze dochody. Wszystkie kluby piłkarskie już liczą ogromne straty z powodu zawieszenia rozgrywek.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1014 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.