Liga Mistrzów: Gattuso chwali FC Barcelonę i motywuje swoich piłkarzy

Foto: Flickr

Trener Napoli Gennaro Gattuso chce, aby jego zespół nie skupiał się jedynie na Leo Messim w jutrzejszym meczy fazy pucharowej Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się z FC Barceloną.

Drużyna Quique Setiena zagrała w weekend bardzo dobre spotkanie, w którym pokonała Eibar 5:0, a zdobywcą czterech bramek był Leo Messi.

Gennaro Gattuso na konferencji przedmeczowej nie szczędził pochwał dla Messiego, ale powiedział, że jego piłkarze muszą grać jako zespół i nie okazywać strachu przed przeciwnikiem.

Czytaj także: Liverpool wyprzedza konkurencję. Wyciekła specjalna klauzula związana z transferem Coutinho!

– Messi to niesamowity piłkarz. Jest wzorem dla wszystkich, młodych i doświadczonych. Nie możemy jednak skupiać się tylko na nim. Gramy przeciwko Barcelonie i musimy być zespołem. Jutro chcę zobaczyć drużynę zdolną do zatrzymania ich i piłkarzy, którzy pomagają sobie nawzajem od początku do końca. Stoimy naprzeciwko wspaniałej drużyny złożonej ze świetnych graczy. Wiemy, że będzie to bardzo trudne, ale dla mnie i mojej drużyny jest to powód do dumy, gdy stwiamy czoła zespołowi silniejszemu od nas, który przez ostatnie 10-15 lat był jedną z najlepszych drużyn na świecie. Nie powinniśmy się bać – powiedział Gattuso na konferencji prasowej.

Napoli ma bardzo słaby sezon w Serie A, ale na mecz Ligi Mistrzów udaje się w dobrych nastrojach, ponieważ wygrali sześć z siedmiu ostatnich spotkań we wszystkich rozgrywkach.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1021 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.