Lewandowski bliski przebicia kolejnej bariery! Polak przejdzie do historii?

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski, Foto: Flickr

Robert Lewandowski od początku 2021 roku rozegrał 34 mecze, w których strzelił 44 gole. Reprezentant Polski może przekroczyć barierę 60 bramek w jednym roku kalendarzowym, a to udało się jedynie Messiemu i Cristiano Ronaldo.

Robert Lewandowski w ubiegłym sezonie Bundesligi zdobył 41 bramek,bijąc rekord Gerda Muellera z sezonu 1971/72. Polski napastnik w ostatniej kolejce Bundesligi w meczu przeciwko Hercie Berlin wyrównał kolejny rekord Niemca, strzelając bramkę w szesnastym meczy z kolei. Dodatkowo Lewy został piątym piłkarzem, którzy w ostatnich 30 latach zdobyli 300 bramek dla jednego klubu.

W 2021 roku Lewandowski zdobył już 44 bramki w 34 meczach. Polak ma 11 bramek przewagi nad Erlingiem Haalandem, który jest drugi w tej klasyfikacji. Norweg ma tyle samo strzelonych goli co Leo Messi – 33. Na kolejnych pozycjach znajduje się Kylian Mbappe z 32 trafieniami i Cristiano Ronaldo z 29.

Czytaj także: Oko na piłkarski weekend: San Marino nie takie słabe, skandal w Brazylii

Polak może po raz trzeci zgarnąć nagrodę dla najlepszego strzelca w jednym roku kalendarzowym. Poprzednio ta sztuka udała mu się w 2019 roku ( 54 gole) i 2020 (47 goli).

Ostatnim piłkarzem, który trzy razy z rzędu wygrywał klasyfikację najlepszego strzelca w roku kalendarzowym był Cristiano Ronaldo. Portugalczyk osiągał ten sukces w latach 2013, 2014 i 2015. Występował wtedy w barwach Realu Madryt.

Lewandowski do końca grudnia rozegra jeszcze maksymalnie 26 spotkań. Jeśli przekroczy barierę 60 bramek, będzie dopiero trzecim zawodnikiem w historii, któremu udała się ta sztuka. Cristiano Ronaldo w 2013 roku zdobył 69 bramek. Niedościgniony rekord należy jednak do Leo Messiego, który w 2012 roku strzelił 91 goli.

Lewy rozpoczął sezon 2021/22 od strzelenia siedmiu goli w czterech meczach, z czego aż pięć trafień zaliczył w trzech kolejkach Bundesligi. Polak oczywiście prowadzi w klasyfikacji strzelców ligi niemieckiej.

O Paweł Gębusiak 1657 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.