Leo Messi z rekordem Ligi Mistrzów! Borussia Dortmund była jego 34. ofiarą!

5. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów to nie tylko popis strzelecki Roberta Lewandowskiego. Także jego rywal w walce o Złotą piłkę – Leo Messi dokonał niesamowitego wyczynu i pobił jeden z rekordów tych elitarnych rozgrywek.

FC Barcelona pokonała Borussię Dortmund 3:1 i zapewniła sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jedną z bramek strzelił Messi i Borrussia stała się 34. drużyną, której Argentyńczyk strzelił gola w LM. To niebywale osiągnięcie!

W 29. minucie spotkania pierwszego gola dla Blaugrany strzelił Luis Suarez, cztery minuty później wynik podwyższył Leo Messi, a na 3:0 w 67. minucie trafił Antoine Griezmann. Goście zdołali odpowiedzieć dopiero w 77. minucie golem Jadona Sancho. Borussia nadal znajduje się w dołku, nie idzie im w każdych rozgrywkach.

Messi ustanowił niebywały rekord Ligi Mistrzów, bowiem strzelał gole 34. różnym zespołom w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Tuż za jego plecami są Cristiano Ronaldo i Raul, którzy mają na koncie po 33 takie zespoły.

Messi jest również na drugim miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców Ligi Mistrzów (114 goli). Na pierwszym bezpiecznym miejscu znajduje się Cristiano Ronaldo ze 127 trafieniami. W tym sezonie Messi dołożył do swojej pul tylko dwa trafienia.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 880 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.