Leo Messi chwali się kolejnym trofeum!

Foto: Wikipedia

Lionel Messi pochwalił się wygraną w kolejnym plebiscycie. Tym razem został uznany najlepszym piłkarzem na świecie w amerykańskim konkursie ESPY Awards 2019.

Nagroda ESPY (skrót od Excellence in Sports Performance Yearly Award) to wyróżnienie obecnie przyznawane przez amerykańską stację telewizyjną ABC, a wcześniej ESPN. Uznaje indywidualne i zespołowe osiągnięcia sportowe oraz inne osiągnięcia związane ze sportem w roku kalendarzowym poprzedzającym daną coroczną ceremonię. Pierwsze ESPY przyznano w 1993 r.

Zobacz także:

Chelsea czeka na uchylenie zakazu i myśli o wzmocnieniach. Na liście Krzysztof Piątek

– Bardzo dziękuję wszystkim, którzy głosowali na mnie w konkursie na najlepszego piłkarza na świecie w konkursie ESPY Awards 2019. Przesyłam uściski – napisał Messi na swoim koncie Instagram.

Leo Messi był już triumfatorem wielu konkursów tego typu. Każda, jak twierdzi, ma dla niego ogromne znaczenie. Ma to związek z jego rywalizacją na jak największą liczbę trofeów, którą prowadzi z Cristiano Ronaldo. Co ciekawe, Argentyńczyk twierdzi, że ta rywalizacja to tylko wymysł mediów.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 976 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Najlepsza 11-tka dekady "Goal.com". czyli o tym jak zmieniła się piłka nożna? | Format Sportowy
  2. Phil Foden - 19-letni fenomen z Anglii, który podbija świat | Format Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.