Legia zatrzymała Glasgow Rangers. Sprawa awansu pozostaje otwarta

Legia Warszawa na własnym boisku bezbramkowo zremisowała z Glasgow Rangers w ramach czwartej rundy kwalifikacyjnej do Ligi Europy. Piłkarze z Łazienkowskiej byli lepszym zespołem, ale brakowało im skuteczności.

Podopieczni Aleksandra Vukovicia od pierwszych minut pokazywali lepszy futbol, a pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 9. minucie. Strzał Laquinhasa z kilkunastu metrów obronił McGregor.

Piłkarze z Glasgow mieli ogromne problemy z przebiciem się przez dobrze zorganizowaną obronę warszawskiego klubu. W 30. minucie po raz kolejny dobrą akcją popisali się Legioniści. Tym razem z dystansu uderzał Cafu, ale bramkarz Rangers popisał się doskonałą interwencją. Pierwsza polowa skończyła się wynikiem 0:0.

Na początku drugiej połowy Igor Lewczuk „popisał” się niecelną główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Drugą okazję na strzelenie gola zmarnował w 62. minucie.

W 63. minucie doskonałą okazję na wyjścia na prowadzenie zmarnowali piłkarze Rangers. Majecki zachował zimną krew i wybronił pilkę w sytuacji sam na sam z Morelosem. Legia ostatnią bardzo dobrą akcję przeprowadziła w 74. minucie, która zakończyła się doskonałą interwencją McGregora.

Bezbramkowy remis utrzymał się do końca spotkania. Sprawa awansu rozstrzygnie się Ibrox i pozostaje sprawą otwartą. Będziemy trzymać kciuki za Legię, która przy odrobinie lepszej skuteczności jest w stanie pokonać Szkotów.

Legia Warszawa – Rangers FC 0:0

Żółte kartki:
Legia – Martins, Jędrzejczyk, Stolarski, Vesović
Rangers – Flanagan, Morelos

Legia: Majecki – Stolarski, Lewczuk, Jędrzejczyk, Rocha – Cafu (71′ Antolić), Martins – Vesović (84′ Nagy), Gwilia, Luquinhas – Kulenović

Rangers: McGregor – Tavernier, Goldson, Katić, Flanagan – Jack, Davis, Ayodele-Aribo – Ojo, Morelos (87′ Defoe), Arfield (87′ Kamara)

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 771 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.