Legenda kończy się na naszych oczach. Stadion San Siro zostanie zburzony!

Foto: Flickr

AC Milan i Inter Mediolan chcą połączyć siły i wspólnie zbudować nowy stadion. Oznacza to jednak koniec pewnej epoki w historii obu klubów i zburzenie legendarnego San Siro.

Burmistrz miasta przestrzega jednak przed potencjalnie bardzo wysoką ceną projektu nowego stadionu. San Siro to kultowe miejsce we włoskim i światowym futbolu. Stadion został otwarty w 1926 roku. Na początku swoje mecze rozgrywał na nim tylko AC Milan, ale w 1947 dołączył również Inter Mediolan. Od tego czasu oba zespoły dzielą wspólne terytorium.

Usytuowany w zachodnim Mediolanie San Siro wznosi się nad miastem niczym kolosalny statek kosmiczny, ale mimo pięknej historii i pełnionych funkcji stadion od bardzo dawna wymaga remontu. Stadion Giuseppe Meazzy był jednym z obiektów podczas Mundialu w 1990 roku, a w 2016 na San Siro zorganizowano finał Ligi Mistrzów, w którym triumfował Real Madryt.

Cała ta historia i tradycja mogą mieć niedługo nowy początek, który zainicjują władze dwóch klubów z Mediolanu, które od dawna snują plany budowy nowego obiektu.

-Wszystko się rozwija. Zbudujemy razem nowe San Siro tuż obok starego, na tym samym terenie. Dotychczasowy stadion zostanie zburzony, a w jego miejscu powstaną nowe budynki – powiedział prezes AC Milan Paolo Scaroni.

W przeszłości burmistrz Mediolanu Beppe Sala twierdził, że opowie się za przebudową San Siro. Sala weźmie pod uwagę ostateczne propozycje klubów, ale obawia się, że koszty mogą łatwo wymknąć się spod kontroli i spowodować szkody w niepewnych finansach klubów – w szczególności w AC Milan.

-Budowa nowego stadionu będzie bardzo kosztownym przedsięwzięciem, ale nie chcę na nic wpływać. Czekam na propozycję Interu i Mediolanu. Mam nadzieję, że przyjdą one jak najszybciej. Moim zdaniem San Siro to wspaniały obiekt, ale wymaga drastycznej przebudowy – powiedział Sala.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1096 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

1 Trackback / Pingback

  1. Problemy z nowym stadionem w Mediolanie. Antonello zabrał głos | Format Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.