Leeds United przedłuża kontrakt z reprezentantem Polski. Czeka na niego znaczna podwyżka

Foto: Flickr

Leeds United zamierza przedłużyć kontrakt z reprezentantem Polski Mateuszem Klichem. Polak uzgodnił już warunki nowej umowy z klubem z Elland Road.

Football Insider poinformował, że klub czeka na podpisanie umowy, która obejmie znaczny wzrost wynagrodzenia piłkarza. Rozmowy trwające od września są na etapie finalizacji. Klich jest zadowolony, że zostaje w Leeds.

Czytaj także:

Celtic i Lazio ukarane przez UEFA za skandaliczne zachowanie kibiców. Dodatkowe kary podczas rewanżu

Polak, któremu latem przyszłego roku miał skończyć się kontrakt, zostanie piątym graczem z pierwszej jedenastki, który podpisze nową umowę od początku tego sezonu. Pozostali to: Kalvin Phillips, Liam Cooper, Luke Ayling i Stuart Dallas.

29-letni reprezentant Polski rozpoczynał w pierwszej jedenastce wszystkie 62 mecze ligowe od momentu przybycia na Elland Road Marcelo Bielsy. Jest również jednym z siedmiu zawodników Leeds, którzy rozpoczynali wszystkie mecze ligowe w tym sezonie.

Klich pod wodzą Bielsy został przekształcony z zawodnika o marginalnym znaczeniu w piłkarza o niepodważalnej reputacji, tytana pracy. Od początku ubiegłego sezonu strzelił dla swojego klubu 11 bramek.

Klich obecnie pełni rolę dziesiątki. Bardzo celnie podaje i dysponuje dobrym strzałem z dystansu. Klich z wyrzutka, został ulubieńcem fanów Leeds.

Leeds wyraźnie pokazuje swoje zamiary, zabezpieczając przyszłość graczy, którzy osiągnęli dobre wyniki w ciągu ostatniego roku. Mateusz Klich nie różni się niczym od Kalvina Phillipsa, Stuarta Dallas, Liama Coopera i Luke’a Aylinga i zasługuje na przedłużenie swojego kontraktu na Elland Road.

Polak był latem przedmiotem spekulacji transferowych, szczególnie ze strony drużyny z Premier League – Burnley. Podpisanie nowej umowy oznacza, że zostanie z Leeds na dłużej. W razie ewentualnego transferu może także zażądać wyższej sumy odstępnego.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1148 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

1 Trackback / Pingback

  1. Gennaro Gattuso wraca na ławkę trenerską. | Format Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.