Lechia Gdańsk liczy na wsparcie kibiców. Rozpoczęli akcję #ZapełniamyStadion, która zapobiegnie kryzysowi?

Foto: Wikimedia Commons

Lechia Gdańsk rozpoczęła ciekawą inicjatywę #ZapełniamyStadion. Rozgrywki PKO Ekstraklasy zostały zawieszone, a na dodatek przerwa ta została przedłużona, Klub chce zorganizować maksymalne wsparcie dla swoich zawodników po wznowieniu rozgrywek, oferuje więc kibicom darmowe bilety na mecze.

-Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie. O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu i ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu – czytamy w oficjalnym komunikacie, opublikowanym przez Ekstraklasę.

Czytaj także: NBA pokrzyżuje szyki. Reprezentacje osłabione w Tokio?

Nierozgrywanie meczów aż do 26 kwietnia oznacza, że kluby będą w coraz gorszej sytuacji finansowej. Taka sytuacja wymusza kreatywność wśród działaczy. Lechia Gdańsk rozpoczęła ciekawą akcję #ZapelniamyStadion, w ramach której kibice mogą wykupić wirtualne miejsce na stadionie. W ten sposób możliwe jest wsparcie finansowe klubu.

Za każdą wpłatę w wysokości 10 zł, kibic otrzyma voucher na darmowy bilet na dowolny mecz w przyszłym sezonie. Lechia ma przygotowanych 40 tysięcy biletów. Dzięki temu klub może uzyskać 400 tysięcy złotych na bieżące wydatki.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1233 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.