Lech Poznań znowu zawodzi! Kolejorz zmarnował najłatwiejszą drogę do europejskich pucharów

Lech Poznań stracił szansę zakwalifikowania się do europejskich rozgrywek poprzez Puchar Polski. Kolejorz przegrał w ćwierćfinale krajowych rozgrywek z Rakowem Częstochowa 0:2. To kolejne rozczarowanie, które zafundował kibicom klub ze stolicy Wielkopolski.

Po efektownym starcie sezonu i grze w fazie grupowej Ligi Europy, Lech Poznań zawodzi na całej linii. Po szumnych zapowiedziach piłkarzy i trenerów o rychłym wyjściu z kryzysu, Kolejorz nadal sam się pogrąża. Celem była kwalifikacja do europejskich pucharów, a teraz została zaprzepaszczona najprostsza szansa kwalifikacji poprzez Puchar Polski.

Początkowo to Lech był lepszym zespołem w spotkaniu z Rakowem, jednakże czegoś brakowało, głównie precyzji, jak po strzale Pedro Tiby. Do przerwy nie zobaczyliśmy żadnej bramki. Najbliżej strzelenia gola był Ivi Lopez, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę.

Ekipa Marka Paszpuna wyszła na prowadzenie w 69. minucie. Wtedy właśnie doskonałym dośrodkowaniem popisał się Patryk Kun, a piłkę do siatki wpakował Andrzej Niewulis.

Ten gol dodał werwy zespołowi z Częstochowy, który rzucił się do ataku. Osiem minut później wynik na 0:2 ustalił Vladislavs Gutkovskis. Łotysz pokonał Filipa Bednarka strzałem z kilkunastu metrów.

Wynik mógł jeszcze podwyższyć Ivi Lopez, ale Hiszpanowi po raz kolejny zabrakło odrobiny precyzji. Tym samym Raków Częstochowa wyrzucił Lecha Poznań za burtę Pucharu Polski.

Zespół Paszpuna to drugi półfinalista PP, wcześniej awans uzyskała Arka Gdynia.

Lech Poznań ma przed sobą bardzo trudne zadanie. Chcąc awansować do walki o europejskie puchary, Kolejorz musi zakończyć sezon na podium Ekstraklasy. Obecnie zajmuje ósme miejsce w tabeli i do trzeciego Rakowa traci 9 punktów. Do końca rozgrywek zostało 11 meczów, więc jeszcze wszystko może się zdarzyć, ale klub z Wielkopolski musi grać lepszy futbol.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1480 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.