Lech Poznań pod ścianą! Fani żądają kolejnych zwolnień! Oficjalne oświadczenie kibiców

foto: Wikipedia

Lech Poznań przechodzi trudny okres i gra poniżej oczekiwań swoich fanów. W związku z tym poznańscy kibice opublikowali oświadczenie, w którym przedstawiają swoje żądania wobec władz Kolejorza i grożą, że nie wrócą na trybuny.

Niedawno Lech Poznań zwolnił dotychczasowego trenera Dariusza Żurawia. Z Kolejorzem pożegnał się także Łukasz Becella – asystent szkoleniowca i analityk. Poznańscy kibice oczekują od klubu dalszych zmian, a konkretnie zwolnienia dyrektora sportowego Tomasza Rząsy oraz trenera przygotowania fizycznego Andrzeja Kasprzaka.

Czytaj także: Polacy zmienią bazę na EURO 2020? Wszystko w rękach władz Irlandii!

Pełna treść oświadczenia brzmi następująco:

„Oświadczenie Grup Kibicowskich Lecha Poznań

– żądamy odsunięcia od zespołu Andrzeja Kasprzaka
– usunięcia z klubu (pseudo)dyrektora sportowego Tomasza Rząsy

Dopóki nasz postulat nie zostanie zrealizowany nie wrócimy na trybuny, nawet gdy będzie to już możliwe. Oczywistym jest, że tęsknimy za powrotem na stadion, ale nie będzie on możliwy gdy osoby odpowiedzialne od lat za porażki i brak sukcesów naszego klubu będą dalej w Lechu Poznań, nawet na jakiś starannie poukrywanych stanowiskach.

Żądamy zatrudnienia specjalistów, a nie przydupasów i klakierów, którzy tylko przytakują – nie znającemu się zbytnio na profesjonalnej i poważnej piłce – młodemu prezesowi.

My, kibice Lecha Poznań, nie damy się już więcej nabrać włodarzom klubu, który myślą tylko o pełnych kieszeniach, a tysiące fanów Kolejorza mają za nic. Pragniemy przypomnieć, że Lech Poznań to nie jest tylko maszynka do zarabiania pieniędzy na transferach. Lech Poznań to pasja, miłość, wiara i emocje. To nasza wielopokoleniowa tradycja… O czym wiele osób pracujących w tym klubie zapomniało.

Brak obecności na trybunach to tylko jeden z wielu pomysłów na uprzykrzenia życia wszystkim, który chcą z niego wycisnąć ostatnie soki. Jesteśmy bardzo kreatywni, ale przecież nie chodzi o to, by codziennie pod stadionem stacjonowały radiowozy. Tak jak dziś, prawda?”

W niedzielę Lech Poznań podejmie Legię Warszawa w hitowym spotkaniu Ekstraklasy. Kolejorza poprowadzi w tym spotkaniu Janusz Góra, a już po tym meczu rolę szkoleniowca ma przejąć Maciej Skorża.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1514 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.