Kto obejmie stery w Bayernie Monachium? Jest trzech faworytów w wyścigu po fotel trenera

Foto: Flickr

Bayern Monachium po zwolnieniu Niko Kovaca, musi szukać nowego trenera dla Lewandowskiego i spółki. Pomimo, że Polak spisuje się w tym sezonie rewelacyjnie, reszta zespołu zawodzi. Zarząd uznał, że pora zmienić menedżera. Na zastąpienie Chorwata największe szanse mają: Arsene Wenger, Ralf Rangnick i Erik ten Hag.

Czara goryczy przelała się po przegranej Bayernu we Frankfurcie aż 5:1. Obrona Bawarczyków została w tym meczu ośmieszona i upokorzona, a po spotkaniu zarząd klubu zdecydował o zwolnieniu Niko Kovaca z funkcji menedżera zespołu. Chorwat prowadził Bayern od lipca 2018 i w tym okresie udało mu się zdobyć mistrzostwo i puchar Niemiec.

Czytaj także:

Odrodzenie Arkadiusza Milika. Polak na fali! Napoli oferuje mu nowy kontrakt i ogromną podwyżkę!

Tymczasowym następcą Kovaca został Hans Dieter Flick, który do tej pory był asystentem Chorwata. Musi poprowadzić zespół z Bawarii przynajmniej w dwóch ważnych meczach: z Olympiakosem w Lidze Mistrzów i Borussią Dortmund w lidze.

Niemiecki Blid podał, że jest kilku faworytów do objęcia schedy po Kovacu. Jednym z nich jest doświadczony Arsene Wenger, który poprowadziłby Bayern do końca bieżącego sezonu. Francuz pozostaje na bezrobociu po rozstaniu się z Arsenalem Londyn. Ma ogromne doświadczenie, lubi ofensywny futbol, zna język niemiecki i pozostaje w dobrych stosunkach z władzami bawarskiego klubu.

Inna opcja podaje za możliwość, zatrudnienie budowniczego ubiegłorocznych sukcesów Ajaxu Amsterdam – Erika ten Haga. Holender prowadził drugą drużynę Bayernu w latach 2013-2015, więc zna realia klubu i wie jakie są jego cele. Jednakże opuszczenie przez niego Ajaxu, wydaje się niemożliwe.

– Czuję się mocno związany z Ajaxem. Mogę potwierdzić, że zostaję w tym klubie do końca sezonu. Bayern to fantastyczny klub, cały czas jest w moim sercu, ale jestem w Ajaksie. Nie jestem marzycielem. Skupiam się na tym, co jest dzisiaj i jest najważniejsze – mówi ten Hag.

Trzeci ą opcją wg Bilda zostaje dyrektor sportowy RB Lipsk – Ralf Rangnick. Na chwilę obecną nie zajmuje stanowiska trenera, ale w przeszłości z powodzeniem prowadził RB Lpsk i Red Bull Salzburg. Jego wizja piłki nożnej zbiega się z oczekiwaniami władz Bayernu.

Kto zostanie nowym opiekunem Lewego i spółki? Dowiemy się za dwa tygodnie.

Możliwy jest również scenariusz, że do końca sezonu Bayern poprowadzi Wenger, a od następnego trenerem zostanie Erik ten Hag.

PS.

Wielki znawca niemieckiej piłki nożnej Franciszek Smuda również ma wolną chwilę i z pewnością zajął by się Bayernem… Tylko jaki miałoby to efekt?

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1103 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Wzięła fotel liderki i długo może go nie oddać. To był sezon Ashleigh Barty! | Format Sportowy
  2. Środa w Lidze Mistrzów: O awans w Zagrzebiu i Belgradzie, o spokój w Madrycie | Format Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.