Krzysztof Piątek ma dwóch szkoleniowców! Hertha odkryła karty

Foto: Flickr

Władze Herthy Berlin oświadczyły, że ich zespół poprowadzi duet trenerski Alexander Nouri i Markus Feldhoff, czyli byli asystenci Jurgena Klinsmanna.

Odejście Klinsmanna było dla wielu szokiem. Trenerem Herthy był zaledwie od listopada, abdykował po ostatnim przegranym meczu z Mainz.

– Jako główny trener potrzebuję również zaufania osób zarządzających. Jeśli nie jest gwarantowane, nie mogę wykorzystać w pełni swojego potencjału jako trener i dlatego też nie mogę dźwigać tej odpowiedzialności – napisał w oświadczeniu Klinsmann.

Czytaj także: City czy United? Massimiliano Allegri będzie szkoleniowcem zespołu z Premier League!

Alexander Nouri i Markus Feldhoff (dotychczasowi asystenci Klinsmanna) poprowadzą zespół Herthy w kilku najbliższych tygodniach. W Niemczech istaniała teoria jakoby Klinsmann był tylko twarzą drużyny, a ustalaniem taktyki i treningami zajmowali się jego asystenci.

Jeśli wyniki będą zadowalające, a zespół nie będzie zagrożony spadkiem, duet trenerski może pozostać na stanowisku do końca sezonu. Wymarzonym kandydatem na trenera Berlińczyków jest Niko Kovac, który w listopadzie rozwiązał kontrakt z Bayernem Monachium. Chorwat nie wyraził jednak zgody na szybkie przejęcie zespołu.

Hertha Berlin znajduje się aktualnie na 14. miejscu w tabeli Bundesligi. Ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1243 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.