Koronawirus zbiera żniwo w Serie A i Lidze Europy. Kibice nie zobaczą meczów na żywo

Foto: Flickr

Koronawirus zbiera swoje żniwo również w europejskich pucharach. Z powodu choroby szerzącej się we Włoszech, najbliższy mecz Ligi Europy między Interem Mediolan, a Łudogorcem Razgrad zostanie rozegrany przy pustych trybunach. W poniedziałek zapadła decyzja o tym, aby również nadchodzące spotkania ligowe odbyły się bez udziału publiczności.

O tej decyzji poinformował oficjalny serwis klubu z Mediolanu. Pierwszy mecz rozgrywany był w Bułgarii, a spotkanie wygrał Inter 2:0. Przypomnijmy, że zawodnikiem Łudogorca jest Jakub Świerczok.

Czytaj także: Liga Mistrzów: Gattuso chwali FC Barcelonę i motywuje swoich piłkarzy

W poniedziałek włoski minister sportu Vincenzo Spadafora oświadczył, że rząd wyraził zgodę na to, aby w sześciu regionach północnych Włoch mecze Serie A zostały rozegrane bez udziału publiczności. Taką propozycję złożył szef włoskiej ligi Paolo Del Pino.

Wniosek Del Pino był argumentowany tym, że odwołanie spotkań miało by zgubny wpływ na przygotowania do czerwcowych mistrzostw Europy. W niedzielę nie odbyły się cztery z zaplanowanych na ten dzień spotkań Serie A: Torino – Parma, Inter Mediolan – Sampdoria Genua, Hellas Werona – Cagliari Calcio i Atalanta Bergamo – Sassuolo Calcio. Był to efekt odwołania imprez masowych w regionach bezpośrednio zagrożonych koronawirusem.

We Włoszech zdiagnozowano 229 przypadków zakażenia koronawrusem. Zmarło już 7 osób.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1021 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.