Kolejna wpadka Gennaro Gattuso! Będzie zmiana na stanowisku szkoleniowca Napoli?

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso Foto: Flickr

Napoli to bardzo ambitny klub, który bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę trenerowi. W tym sezonie poziom w Serie A jest wyjątkowo wyrównany, szczególnie w górnej połowie tabeli. Zakwalifikowanie się do Champions League wymaga wręcz perfekcyjnej gry i jak najmniejszej ilości błędów. Ostatnia porażka klubu z Neaplu z Hellasem Verona stawia pod znakiem zapytania dalszą pracę trenera. Włoskie media twierdzą, że Gennaro Gattuso jest bliski utraty stanowiska.

Gattuso jest szkoleniowcem Napoli od grudnia 2019 roku. To właśnie wtedy zastąpił Carlo Ancelottiego na stanowisku trenera. Pierwszy sezon pod jego wodzą ułożył się niekorzystnie. Napoli zajęło siódme miejsce w Serie A i zakwalifikowało się jedynie do Liggi Europy. Obecnie plasuje się na szóstym miejsc. Na koncie ma 34 punkty i zaległy mecz z Juventusem.

Czytaj także: Oko na piłkarski weekend: intensywne dni Milika, dobre mecze Polaków

Corriere dello Sport i La Stampa zgodnie twierdzą, że po ostatniej porażce 1:3 z Hellasem Verona, Aurelio De Laurentiis jest na skraju wytrzymałości i bardzo wścieka się na trenera i dyrektora sportowego Cristiano Giuntoliego. Relacje Gatusso z prezesem są bardzo słabe i coraz więcej wskazuje na to, że były reprezentant Włoch nie przedłuży kontraktu, który kończy się w czerwcu tego roku.

Gennaro Gattuso do samego końca sezonu będzie poddany ogromnej presji. De Laurentiis podobno rozważa, aby do Napoli wrócił Rafael Benitez, który rozwiązał kontrakt z chińskim Dalian Professional i jest chętny na ponowną próbę sił w Europie.

Jeśli Gattuso nadal będzie popełniał gafy, to niewykluczone, że Rafa Benitez zastąpi go już w tym sezonie. Hiszpan ma jeszcze kilka propozycji, ale powrót do Napoli byłby najbardziej atrakcyjny. Jego usługami interesuje się między innymi szkocki Celtic.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1480 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.