Kłopoty z prawem „wschodniego Mino Raioli”. Transfer Sane pod znakiem zapytania?

Foto: Flickr

To jedna z ciekawszych historii ze świata powiązań sportu i biznesu. Jeden z agentów Fali Ramadani, który niedługo miał zacząć reprezentować interesy piłkarza Manchesteru City – Leroya Sane, jest podejrzany o dokonywanie oszustw podatkowych oraz pranie brudnych pieniędzy.

Nalot w luksusowej willi

W styczniu 2020 roku na świat wyszła informacja, że Leroy Sane nie jest zadowolony ze współpracy z Davidem Beckhamem, który reprezentował jego interesy jako agent w ramach firmy DB Ventures Limited. Piłkarz zerwał kontrakt i postanowił zmienić osobę reprezentującą jego interesy. To może być jedna z najgorszych decyzji w jego piłkarskim życiu.

Współpraca z nowym menedżerem – Falim Ramadanim – miała się odbywać w ramach działalności Lian Sports, jednak prawdopodobnie nic z tego nie wyjdzie. Urodzony w 1963 roku w Macedonii Północnej piłkarski agent ma problemy z prawem – jego luksusowa willa na hiszpańskiej wyspie Majorka była celem nalotu policyjnego, który odbył się na początku tego tygodnia.

Zobacz także: Prezes Bayernu wręczył Flickowi wymowny prezent. To oznacza przedłużenie kontraktu!

Policja nie próżnowała

Hiszpańska policja przez sześć godzin przeszukiwała rezydencję Ramadaniego w Calvià na Majorce. Straż cywilna, z pomocą Europolu, bada, czy piłkarski agent mógł wyprać miliony euro za pośrednictwem swojej firmy. Ramadani będzie musiał stawić się w sądzie karnym w Madrycie, aby złożyć oświadczenie. Jak powiedział Bildowi: „Byłem całkowicie normalne traktowany przez organy podatkowe i rozliczałem się, tak jak każdy musi to robić. Zobaczymy, co z tego wyjdzie ”.

Wszystko wskazuje na to, że afera jest poważna i może ona negatywnie wpłynąć na potencjalny transfer Leroya Sane, który miał się przenieść z Manchesteru City do Bayernu Monachium. Na temat zainteresowania Francuzem ze strony Bawarczyków wiadomo już od wielu miesięcy. Z drugiej strony ostatnie informacje wskazują na to, że w Monachium jeszcze się wahają nad kupnem zawodnika. Kto wie, czy taka sytuacja nie przeważy szali na niekorzyść?

Co wiemy o podejrzanym?

Urodzony w 1963 roku, Ramadani mieszka w Berlinie, gdzie prowadzi agencję Lian Sports, którą założył wraz ze swoim partnerem biznesowym Nikolą Damjanacem. Jest ona zarejestrowana na Malcie. Ramadani, znany jako „Wschodni Mino Raiola”, nie jest tak popularny jak urodzony we Włoszech agent działający w piłce nożnej, ale ma prawie taki sam wpływ na swoich graczy.

Obecnie do piłkarzy będącymi pod skrzydłami Lian Sports należą m.in. Kalidou Koulibaly z Napoli, Luka Jović z Realu Madryt czy Ante Rebić z Milanu. Ramadani ma piecze nad wieloma piłkarzami pochodzącymi z rejonów wschodnich Europy i Bałkanów – głównie Serbami, Chorwatami czy Turkami.

Radosław Kępys
O Radosław Kępys 1179 artykułów
Sport to moja pasja od najmłodszych lat. Nie ma dla mnie ograniczeń - poza najpopularniejszymi sportami, pasjonuję się też letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi i na mniej popularne dyscypliny spoglądam często z tej perspektywy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.