Klinsmann nie jest już trenerem Herthy Berlin. Piątek ma nowego szkoleniowca!

Foto: Flickr

Jurgen Klinsmann zrezygnował z funkcji menedżera Harthy Berlin zaledwie po 76 dniach pracy, powołując się na całkowity brak wsparcia.

Były mistrz śwata, który wcześniej kierował reprezentacją USA i Bayernem Monachium porzucił swoją rolę menedżera Herthy Berlin i powraca do roli doradcy sportowego klubu.

55-latek przejął stery Herthy w listopadzie 2019 roku. Pod jego wodzą w ostatnich pięciu meczach klub odniósł zaledwie jedno zwycięstwo we wszystkich rozgrywkach. Odpadli równieź w Pucharze Niemiec z Schalke. W tym spotkaniu pierwszego gola dla ekipy z Berlinu zdobył Krzysztof Piątek.

Czytaj także: Najbogatsi w swoim fachu. Menedżerowie piłkarscy, którzy zarabiają najwięcej

– Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, fanom, widzom, trenerom i kolegom z Herthy BSC za wsparcie, spotkania i wyniki w ciągu ostatnich dziesięciu tygodni. Ten czas był dla mnie niezwykle ekscytujący i dał mi wiele nowych ciekawych informacji. Klub i miasto zbliżyły się do mojego serca. Pod koniec listopada spełniliśmy życzenia kierownictwa klubu z bardzo kompetentnym zespołem i pomogliśmy im w trudnych chwilach. Znaleźliśmy dobrą ścieżkę w stosunkowo krótkim czasie, a dzięki wsparciu wielu osób zespół jest teraz o sześć punktów mniej niż strefa spadkowa pomimo przeważnie trudnych spotkań. Jestem zatem głęboko przekonany, że Hertha osiągnie swój cel i pozostanie na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Jako główny trener naprawdę potrzebuję wsparcia wszystkich osób zaangażowanych w to zadanie, aby je wykonać. Zwłaszcza w walce o uniknięcie spadku, Jedność, spójność i skupienie się na najważniejszych rzeczach są najważniejszymi elementami. Jeśli nie są one zagwarantowane, nie mogę wykorzystać mojego potencjału jako menedżera i nie mogę również wywiązać się z moich obowiązków. Dlatego po długich rozważaniach postanowiłem zrezygnować ze stanowiska trenera Herthy Berlin i powróć do mojego pierwotnego długoterminowego zadania jako członka rady nadzorczej. W tym czasie fani, zawodnicy i obsługa naturalnie zbliżyli się do mojego serca, dlatego będę nadal kibicował Hercie. Nie mogę się doczekać wielu kolejnych spotkań zarówno w mieście, jak i na stadionie – czytamy w oświadczeniu Klinsmanna.

„Jurgen Klinsmann zrezygnował ze stanowiska trenera Herthy Berlin ze skutkiem natychmiastowym” – czytamy na oficjalnej stronie klubu. Jego obowiązki przejmie Alexander Nouri, dotychczasowy asystent trenera. Wcześniej pracował w FC Ingolstadt 04 i Werderze Brema.

– Dzisiejszy poranek bardzo nas zaskoczył. Zwłaszcza po zaufanej współpracy dotyczącej transferów graczy podczas zimowego okna transferowego, która była intensywna dla Herthy Berlin. Nic nie wskazywało na taką decyzję – powiedzał Dyrektor generalny Herthy – Michael Preetz.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1248 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.