Kierowcy F1 mają czas, aby zastanowić się nad przyszłością. Tylko pięciu zawodników ma pewne miejsca w swoich drużynach

Foto: Wikipedia commons

Legendarny kierowca Jacques Villeneuve uważa, że zawodnicy F1 wykorzystają przedłużony okres przedsezonowy, aby zastanowić się nad swoją przyszłością.

Jacques Villeneuve spodziewa się, że Lewis Hamilton i reszta stawki F1 poważnie zastanowią się nad swoim miejscem w przyszłości Formuły 1. Czekając na rozpoczęcie opóźnionego sezonu F1, kierowcy mogą negocjować swoje dalsze kontrakty.

Obecnie tylko Max Verstappen, Charles Leclerc, Esteban Ocon, Sergio Perez i Lando Norris potwierdzili swoje miejsca w drużynach na rok 2021.

Czytaj także: „Kładziecie na szalę ludzkie życie” – mocne słowa do środowiska piłkarskiego

Hamilton jest najbardziej znanym kierowcą, którego przyszłość jest niepewna. Oczekuje się jednak, że Mercedes odeprze zainteresowanie Ferrari i zwiąże go umową na kolejny sezon.

Sebastian Vettel, Valtteri Bottas i Daniel Ricciardo są w trakcie ostatnich 12 miesięcy swoich kontraktów i podejmują decyzje po zakończeniu lub w trakcie tego sezonu, jeśli w ogóle zostanie rozegrany.

Mistrz Formuły 1 z 1997 roku Jacques Villeneuve zaproponował kierowcom w jaki sposób spędzić czas oczekiwania na rozpoczęcie sezonu, którego opóźnienie spowodowała pandemia koronawirusa. Jest również przekonany, że w tym roku czeka nas jeszcze wiele emocji związanych z królową wyścigów.

-Zasadniczo nie martwię się o kierowców wyścigowych, są dobrze zorganizowani, mogą tak trenować. Psychicznie może być to wielkie wyzwanie, jeśli nie będą prowadzić przez kilka miesięcy. Mogę sobie tylko wyobrazić, że jeden lub drugi kierowca coraz intensywniej myśli o swojej przyszłości – powiedział Jacques Villeneuve dla Sky Sport.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1103 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.