Karim Benzema – nowy lider Realu Madryt!

Foto: Flickr

Gdy Cristiano Ronaldo odszedł z Realu Madryt, wydawało się, że straci na tym cały zespół, ale teraz okazuje się, iż to nieprawda. Największym wygranym w tej sytuacji jest Karim Benzema, który złapał wiatr w żagle po odejściu gwiazdora. Odzyskał świeżość i strzela gola za golem. Po bardzo wysokiej wygranej Królewskich w Lidze Mistrzów, pochwał nie szczędził mu Zinedime Zidane.

Benzema strzelił dwie bramki w wygranym 6:0 meczu przeciwko Galatasaray, który odbył się w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Francuz jest trzecim zawodnikiem w historii, zaraz po Messim i Ronaldo, który zdobył co najmniej jedną bramkę w piętnastu kolejnych edycjach Champions League.

Czytaj także: W drodze po Złotą Piłkę: Lewandowski osiągnął poziom Ronaldo i Messiego. W tym sezonie bije ich na głowę

– Jego liczby mówią same za siebie. Wszyscy wiemy o jego możliwościach i jego roli w zespole. Po odejściu Ronaldo tak naprawdę nic w grze Karima się nie zmieniło, poza tym, że dojrzał piłkarsko. W tej kampanii stał się prawdziwym liderem drużyny. To, że został ojcem, ma odzwierciedlenie w jego dyspozycji – powiedział Zidane dla magazynu Marca.

Karim Bezema do wczorajszego wieczoru nie strzelił jeszcze bramki w tym sezonie Ligi Mistrzów. Gole z Galatasaray były jego pierwszymi trafieniami w tych elitarnych rozgrywkach. Natomiast w La Liga Francuz sklasyfikowany jako wicelider w wyścigu po tytuł Króla Strzelców.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1103 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.