Kamil Jóźwiak ma ambitne plany! Gra o EURO i Premier League!

Kamil Jóźwiak
Kamil Jóźwiak, Foto: Flickr

Kamil Jóźwiak był najjaśniejszym punktem reprezentacji Polski podczas ostatnich meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Świata w Katarze. Młody skrzydłowy wyjawił swoje ambitne plany na przyszłość.

Piłkarz Derby County jest obecnie czołowym zawodnikiem reprezentacji Polski. To nie do pomyślenia, aby trener Sousa ominął go podczas kolejnych powołań i nie dał więcej szans na grę w kadrze narodowej.

– Jestem zadowolony z tego, co pokazałem w reprezentacji. W każdym z trzech meczów zaznaczyłem obecność na boisku. Z Węgrami gol i asysta, z Andorą asysta, a z Anglikami też nie było źle. Grałem na piłkarzy, którzy są warci 60-70 milionów funtów, ale nie miałem kompleksów. Tak naprawdę, z całego sezonu reprezentacyjnego jestem zadowolony – przyznał Kamil Jóźwiak w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Zobacz także:  Anglia i Dania gotowe na Euro. Dla UEFA najważniejszy jest udział kibiców

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa dwukrotnie wpuszczał 22-latka z ławki rezerwowych. Jedynie w meczu z Andorą Jóźwiak zagrał od pierwszej minuty. Polak liczy na odwrócenie tej sytuacji podczas najbliższych mistrzostw Starego Kontynentu.

– Generalnie to, co pokazałem w zespole narodowym, było według mnie na plus, natomiast mam nadzieję, że to dopiero początek. Mój cel jest jasny: pierwszy skład na EURO – zaznaczył.

Kamil Jóźwiak po zgrupowaniu dołączył do drużyny Derby County, która jest obecnie w słabej dyspozycji. Ekipa Wayne`a Rooney`a obecnie zajmuje 19. miejsce w Championship.

– Przychodziłem do Derby, żeby walczyć o awans do Premier League, a nie o utrzymanie. Bo takie plany miał klub w każdym z ostatnich sezonów. No, ale początek mieliśmy fatalny. 4 punkty w 13 meczach. Potem zaczęliśmy gonić, natomiast takich strat nie odrabia się łatwo. W tym sezonie trzeba się utrzymać, a w przyszłym zaatakować czołowe pozycje – przyznał Jóźwiak.

– Ja wiem, że prędzej czy później i tak w Premier League zagram. Wiem też, że w kadrze gram z piłkarzami, którzy na co dzień grają w bardzo mocnych klubach. Jestem przekonany, że jeszcze się spotkam z Kubą Moderem w Premier League. Tylko każdy z nas ma do niej inną drogę – dodał.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1487 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.