Kamil Glik pod ostrzałem! FIFA zbada doniesienia o rasistowskim zachowaniu Polaka

Glik
Glik, Foto: Flickr

FIFA wszczęła postępowanie w sprawie incydentu z udziałem polskiego obrońcy, do którego doszło podczas meczu Polska – Anglia. Kamil Glik miał w rasistowski sposób obrazić Kyle`a Walkera,

Zdarzenie miało miejsce po pierwszej połowie spotkania. Piłkarze obu drużyn awanturowali się na środku boiska, a Glik i Maguire zostali ukarani żółtymi kartkami.

Wcześniej iskrzyło między polskim obrońcą, a Kylem Walkerem. Glik był w ostry sposób atakowany przez Anglika podczas stałych fragmentów gry. Polak rzucił w jego kierunku kilka ostrych słów.

Zobacz także: Paul Pogba zostanie zastąpiony przez reprezentanta Anglii?

Członkowie polskiej ekipy bardzo szybko zdementowali informacje, jakoby Glik obraził rywala na tle rasistowskim. Anglicy mocno zaangażowali się w tę sprawę.

– Możemy stwierdzić jedynie, że incydent, który miał miejsce na boisku tuż przed przerwą, został zgłoszony zespołowi sędziowskiemu i delegatom. Do FIFA należy teraz przyjrzenie się sprawie i ustalenie wszystkich faktów zaistniałego zdarzenia – napisał Andy Walker, menedżer reprezentacji Anglii ds. komunikacji, w oświadczeniu przesłanym do portalu WP Sportowe Fakty.

Sprawa ma zostać dogłębnie przeanalizowana, co potwierdza FIFA. Oprócz zeznań świadków, kluczowe będzie nagranie całego zdarzenia.

– FIFA jest w trakcie analizowania oficjalnych raportów z meczu eliminacji MŚ pomiędzy Polską i Anglią. Odpowiednie informacje zostaną ocenione przez organy dyscyplinarne w celu podjęcia stosownej decyzji – napisała FIFA.

O Paweł Gębusiak 1657 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.