Jurgen Klopp namawiał Coutinho na transfer do Bayernu Monachium!

Foto: Flickr

Jurgen Klopp powiedział Philippe Coutinho, że jego przeprowadzka do Bayernu Monachium to idealny ruch.

Liverpool nie mogli sobie pozwolić na sprowadzenie Coutinho z powrotem na Anfield. Z uwagi na to jak niechętnie go sprzedali, z pewnością chcieli by, aby znowu zasilił ich skład. Bajońska suma jaką zaoferowała Barcelona, zmusiła The Reds do oddania zawodnika.

Drużyna Jurgena Kloppa była zainteresowana ponownym sprowadzeniem zawodnika, ale umowa była finansowo poza ich zasięgiem, a Coutinho został wypożyczony do Bayernu Monachium za 8,5 miliona euro.

Czytaj także:

Dwa kluby z Manchesteru starają się o młodego Portugalczyka. Ogromna klauzula odstępnego!

W wywiadzie dla niemieckiego Bild Jurgen Klopp przyznał, że przed transferem rozmawiał z Coutinho i powiedział mu, że przeprowadzka do Niemiec to bardzo dobry ruch.

– Niesamowity gracz, naprawdę nie chcieliśmy pozwolić mu odejść. Barca zmusiła nas finansowo. Gracz światowej klasy, naprawdę dobry transfer dla Bayernu i Bundesligi. Kiedy po raz pierwszy o tym usłyszałem, pomyślałem, że to pasuje. Może to zabrzmieć dziwnie, ale nie mieliśmy dość pieniędzy, aby go pozyskać. Wydaliśmy już wszystkie pieniądze, które za niego dostaliśmy. Powiedziałem mu osobiście, że on i Bayern będą do siebie dobrze pasować – powiedział Klopp.

Niemiecki szkoleniowiec wypowiedział się również o swoim byłym zespole, z którym odnosił największe sukcesy w rodzimej lidze.

– Mam nadzieję że Dortmund ponownie zdobędzie ten tytuł, ponieważ z każdym rokiem robi się nudno. Ale Dortmund ma niesamowity zespół. Inne zespoły, takie jak Leverkusen i Gladbach / Leipzig, są również ciekawymi zespołami i wiele może się wydarzyć – powiedział trener.

Po podpisaniu kontraktu w zeszłym miesiącu Coutinho, który dwukrotnie występował w bawarskim klubie, powiedział:

– Dla mnie ten ruch oznacza nowe wyzwanie w nowym kraju z jednym z najlepszych klubów w Europie. Z niecierpliwością czekam na to. Podobnie jak FC Bayern, mam wielkie ambicje i jestem przekonany, że mogę je osiągnąć razem z moimi nowymi kolegami z drużyny.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1096 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

1 Trackback / Pingback

  1. Jurgen Klopp już wie kto zastąpi go w Liverpoolu | Format Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.