Jest porozumienie! Real Madryt obniża pensje piłkarzom!

Foto: Pixabay

Zawodnicy, trenerzy i pracownicy Realu Madryt zgodzili się na obniżenie swoich pensji. Królewscy wydali specjalne oświadczenie.

Real Madryt to kolejny klub, który ratuje się przed kłopotami finansowymi spowodowanymi pandemią koronawirusa. Obniżenie pensji to ruch, który pomoże zbilansować budżet. Władze ogłosiły porozumienie w sprawie wynagrodzeń w klubie na najbliższe miesiące.

Czytaj także: Liverpool z wizerunkową wpadką. Klub chciał uzyskać pomoc z programu pomocowego

-Zawodnicy i trenerzy pierwszych ekip piłkarskiej i koszykarskiej Realu Madryt na czele z kapitanami oraz główni działacze z różnych sekcji klubu doszli do porozumienia w sprawie dobrowolnego obniżenia swoich pensji na ten rok w wysokości od 10% do 20% zależnie od okoliczności, które mogą doprowadzić do zamknięcia obecnego sezonu sportowego 2019/20 – czytamy w oświadczeniu.

Ta decyzja opóźni lub zapobiegnie radykalne działania wobec szeregowych pracowników Któlewskich.

-Real Madryt oraz jego socios i kibice chcą okazać pełne wyrazy wsparcia i sympatii dla tych, którzy cierpią przez bezpośrednie konsekwencje tej choroby, która uderza w nas wszystkich, a szczególnie tym, którzy stracili kogoś z rodziny lub kogoś bliskiego – podkreślono.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1094 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.