Jawne manipulacje UEFA przy wyborze Drużyny Roku! Ronaldo wciśnięty na siłę?

Foto: Flickr

UEFA została posądzona o manipulacje przy wyborze drużyny roku. Wszystkie kombinacje były po to, aby znalazł się w niej Cristiano Ronaldo.

Drużyna Roku UEFA miała być ustawiona w systemie 4-3-3, jednakże w tym ustawieniu zabrakłoby miejsca dla CR7, który nie został nawet wybrany. W ataku kibice postawili na tercet Messi – Lewandowski – Sane, a w drugiej linii mieli znaleźć się de Jong, De Bruyne i N`Golo Kante.

Federacja postanowiła zainterweniować, bo zabrakło miejsca dla ich pupila. Po korekcie składu z Drużyny Roku wyleciał Kante, a na jego miejsce wskoczył Ronaldo. Dodatkowo zajął miejsce w środku ataku obok Lewego. Cała drużyna zmieniła ustawienie na 4-2-4.

Czytaj także: Nowe porządki w szatni FC Barcelony! Pierwsze kontrowersyjne decyzje Setiena

– To jawne fałszowanie głosów. Ronaldo jest tak popularny, że w federacji rozległ się sygnał alarmowy, gdy nie dostał się do drużyny, w wyniku czego formacja została zmieniona – pisze Daily Mail, cytując anonimowe źródło.

Do sprawy odnieśli się rzecznicy prasowi UEFA. Twierdzą oni, że Ronaldo został włączony do drużyny automatycznie po wygraniu Ligi Narodów przez Portugalię.

– Ustawienie tegorocznej drużyny zostało wybrane w taki sposób, by jednocześnie odzwierciedlić głosy kibiców i osiągnięcia sportowe piłkarzy. W rezultacie w składzie mamy pięciu zwycięzców Ligi Mistrzów i czterech finalistów Ligi Narodów. Formacja naszej drużyny zmienia się każdego roku – tłumaczy biuro prasowe UEFA.

Drużyna roku UEFA:
Bramkarz:
– Alisson
Obrońcy:
– Trent Alexander-Arnold
– Matthijs de Ligt
– Virgil van Dijk
– Andrew Robertson
Pomocnicy:
– Frenkie de Jong
– Kevin de Bruyne
Napastnicy:
– Leo Messi
– Cristiano Ronaldo
– Robert Lewandowski
– Sadio Mane.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1248 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.