Jacek Magiera nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 19! Szykuje się powrót do piłki klubowej!

Jacek Magiera
Jacek Magiera, Foto: Flickr

Jacek Magiera nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 19. Zbigniew Boniek poinformował, że były trener polskiej młodzieży wraca do piłki klubowej. Spekuluje się, że szkoleniowiec przejmie Śląsk Wrocław.

Jacek Magiera zrezygnował z pracy selekcjonera reprezentacji Polski U-19. PZPN wydał specjalne oświadczenie, a Zbigniew Boniek ujawnił, że szkoleniowiec wraca do pracy z klubami. Związane jest to również z anulowaniem przez Komitet Wykonawczy UEFA młodzieżowych turniejów piłkarskich, które miały odbyć się w tym roku.

– Trener Magiera poprosił mnie o rozmowę i powiedział, że w związku z brakiem możliwość gry, chciałby poszukać innych wyzwań i wrócić do piłki klubowej. Chciałby po prostu robić to, co kocha i umie najlepiej, a w tym momencie piłka w młodzieżowym wydaniu reprezentacyjnym została zamrożona. Rozumiem Jacka, dlatego też zdecydowaliśmy się rozwiązać umowę za porozumieniem stron. Trener Magiera jest bardzo lojalnym pracownikiem, który wywiązywał się ze wszystkich powierzonych mu zadań. Chciałbym mu bardzo serdecznie podziękować za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju polskiej piłki, jego profesjonalizm, pasję, zaangażowanie i poświęcenie. Jacek zawsze może liczyć na nasze wsparcie. Życzę mu powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – powiedział prezes PZPN. Boniek ma nadzieję, że Magiera zostanie w przyszłości trenerem dorosłej kadry.

– W tym momencie Jacek powraca na karuzelę trenerską w piłce klubowej, ale wierzę, że jeszcze kiedyś wróci do PZPN, ale już w innej roli, roli selekcjonera pierwszej reprezentacji Polski – uważa słynny Zibi.

Zobacz także: Wielkie zaskoczenie! Kluczowy gracz opuszcza Bayern Monachium!

– Ja również chciałbym podziękować za zaufanie i lata świetnej współpracy. To był wspaniały czas. Myślę, że udało nam się zrobić wiele dobrego. Pewien etap się jednak skończył. Brak możliwość pojechania na młodzieżowe mistrzostwa Europy spowodował, że postanowiłem poszukać nowych wyzwań – powiedział Magiera.

Trener był pracownikiem PZPN od 2018 roku. Zajmował się rozwojem polskiej młodzieży, następnie był selekcjonerem reprezentacji do lat 20 i do lat 19. Z kadrą U-20 grał na mistrzostwach świata w 2019 roku. Ostatnio jest łączony z powrotem na ławkę trenerską Ekstraklasy. Portal Legia.net spekuluje, że zatrudnieniem Magiery interesuje się Śląsk Wrocław. Mówi się także o Widzewie Łódź i Cracovii.

Jacek Magiera jako piłkarz był związany z Legią Warszawa do końca kariery. W latach 2006-13 był asystentem różnych trenerów w stołecznym klubie. Później był szkoleniowcem Zagłębia Sosnowiec. We wrześniu 2016 został pierwszym trenerem Legii. Wojskowych poprowadził w pięciu meczach Ligi Mistrzów, zajmując trzecie miejsce w grupie i awansując do 1/16 Ligi Europy. Zdobył też mistrzostwo Polski. W klubie z Warszawy pracował dokładnie rok. Został zwolniony po przegranych w eliminacjach Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1480 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.