„Ibra” blisko końca kariery. Szwed ma już plan na przyszłość!

Foto: Wikimedia Commons

Zlatan Ibrahimović skończy w tym roku już 39 lat. Mimo znakomitej formy, Szwed powoli zaczyna myśleć o zakończeniu kariery. Jego plany są takie, by po tym sezonie zawiesić buty na kołku, ale nie rozstawać się z piłką. „Ibra” ma w planach zostanie menedżerem piłkarskim.

Po takiej karierze będzie miał otwarte drzwi

Zlatan Ibrahimović w tym sezonie może już nie zagrać. Z powodu pandemii koronawirusa nie wiadomo, czy uda się dokończyć sezon we Włoszech. Napastnik Milanu jednak nie próżnuje i już przygotowuje się do nowej roli menedżera piłkarskiego, w której z racji na jego ego, charyzmę, a przy tym uznaną markę, powinien sobie znakomicie poradzić. Źródłem informacji o przygotowaniach do nowego życia zawodnika jest „La Gazetta Dello Sport”, więc wydaje się to być dość pewną informacją.

Jest też bogata kariera i kontakty w najbardziej znanych klubach świata, które na pewno otworzą wiele drzwi. „Ibra” zdobywał w swojej karierze cenne trofea z Ajaxem, Interem, Barceloną, Milanem i PSG. Występował też w Manchesterze United, Juventusie oraz Los Angeles Galaxy. Lista klubów Szweda robi olbrzymie wrażenie. Gdy był w formie, nie było zespołu, który nie chciałby mieć w swoich szeregach takiego geniusza, choć jego wybory nie zawsze były udane.

Zobacz także:  Piłkarze już nie będą zarabiać milionów? Kluby szykują się na zmianę oblicza piłki nożnej

Znacząco nie pomógł

Mimo, że Szwed wrócił z Los Angeles do Mediolanu „na białym koniu” i choć zaliczył niezłe wejście (4 gole w 10 meczach), na pewno nie wyciągnęło to Milanu z kłopotów. Co prawda dobrą formę zyskał też Ante Rebić (11 meczów, 7 goli), ale reszta jakości drużyny, co widać na boisku, pozostawia wiele do życzenia. Milan traci aż 12 punktów do miejsca premiowanego grą w Champions League i gdyby jakimś cudem udało się dokończyć sezon, odrobienie strat będzie bardzo trudne.

Kwestia odejścia Szweda z Milanu po tym sezonie to nie tylko zmiana profesji. Według kolejnych doniesień jest on niezadowolony z powodu niedawnego zwolnienia z klubu kierownika ds. sportowych i byłego znakomitego piłkarza Zvonimira Bobana. Taką decyzję podjął dyrektor zarządzający klubu z San Siro – Ivan Gazidis. Kontrakt Zlatana kończy się 30 czerwca tego roku, ale FIFA pracuje obecnie nad prawnym rozwiązaniem przedłużania kontraktów w klubach, które sezon będą musiały dokończyć po tym terminie.

Łakomy kąsek

Bez wątpienia taka marka zgromadzi u swojego boku kilku lub kilkunastu klasowych piłkarzy. O tym, że będzie miał otwarte drzwi w wielu klubach świadczy też fakt, że nawet w wieku 38 lat biły się o niego uznane firmy. Zanim został on piłkarzem Rossonerich w styczniu tego roku, był łączony z Manchesterem United. Jego były klub tym razem miał zaproponować półroczny kontrakt warty w sumie 4 miliony euro. Kto wie, czy drogi „Czerwonych Diabłów” i Zlatana nie skrzyżują się już na innym polu – gdy zostanie on menedżerem piłkarskim.

Zobacz także:  Przełom kwietnia i maja bez snookera. MŚ przełożone!

Radosław Kępys
O Radosław Kępys 1263 artykuły
Sport to moja pasja od najmłodszych lat. Nie ma dla mnie ograniczeń - poza najpopularniejszymi sportami, pasjonuję się też letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi i na mniej popularne dyscypliny spoglądam często z tej perspektywy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.