Grand Prix Japonii: Suzuka będzie należeć do Vettela? Niemiec imponuje pewnością siebie. To jego tor!

Foto: Flickr

Grand Prix Formuły 1 w Japonii – Sebastianowi Vettelowi z Ferrari bardzo odpowiada tor Suzuka, ponieważ układ ósemki przypomina mu wyścigi z dzieciństwa.

Sebastian Vettel zmierza do Japonii w bardzo dobrym nastroju, ponieważ w ostatnich wyścigach prezentował bardzo dobrą formę. Po pierwsze wygrał w Singapurze, a po drugie był na prowadzeniu w GP Rosji, dopóki nie wysiadł mu MGU-K (Motor Generator Unit – Kinetic – przekształca energię kinetyczną traconą podczas hamowania w energię elektryczną dającą dodatkową moc).

Czytaj także:

F1: Hamilton przekonał się do nowych przepisów FIA. Będzie kontynuował karierę po 2021 roku.

Na Suzuka Vettel czterokrotnie odnosił zwycięstwo, wszystkie ze stajnią Red Bull. Ferrari po raz ostatni triumfowało w Japonii w 2004 roku, ale niedawna poprawa formy zespołu jest powodem do optymizmu.

-Suzuka to prawdopodobnie mój ulubiony tor w całym sezonie. Jest jedyny tor w mistrzostwach, który ma układ ośmiu elementów i pod pewnymi względami przypomina mi tory, na których rywalizowałem, gdy byłem mały. Tyle, że w tym torze nie ma nic dziecinnego. Ma on ekscytujące zakręty, takie jak 130R i sekwencję esek w pierwszym sektorze – ekscytował się Vettel.

Vettel został już powitany w mediach społecznościowych przez Japończyków. Furorę robi również Takoma Sato – zwycięzca Indy 500 i były kierowca F1, który ma być twarzą weekendu na Suzuka.

-Inną rzeczą, która czyni Grand Prix Japonii wyjątkowym, są fani Są niesamowici! Nie ważne, jak wcześnie pojawisz się na torze, są tam przed tobą i czekają na ciebie. To wyjątkowe i cudowne przeżycie – Niemiec chwalił japońskich kibiców.

-Wreszcie, pogoda nz Suzuka jest zawsze nieprzewidywalna, co oznacza, że ​​w wyścigu mogą się zdarzyć różne rzeczy, co czyni go szczególnie złożonym, ale także fascynującym – podsumował Vettel.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1095 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

1 Trackback / Pingback

  1. Szef Hondy zawiedziony swoimi silnikami podczas GP Japonii | Format Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.