Gra o europejskie puchary rozstrzygnięta! Liga Mistrzów i Liga Europy na różnych kanałach! Nowy gracz na polskim rynku!

foto: Flickr

Zapadła decyzja odnosząca się do podziału praw telewizyjnych do transmisji europejskich pucharów. Liga Mistrzów i Liga Europy będą pokazywane przez oddzielne stacje.

Już od pewnego czasu spekulowano czy Liga Mistrzów wróci do Canal+, czy pozostanie w Polsacie. Mówiono również o nowym graczu na polskim rynku i te słowa akurat były prorocze.

Od niemal trzech lat wszystkie mecze europejskich pucharów można było oglądać na antenach Polsatu i właśnie ta stacja wywalczyła prawa do pokazywania Champions League przez kolejne trzy lata.

Czytaj także: Szczepienia a igrzyska. Yohan Blake pierwszym ze zbuntowanych

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.pl, Ligę Europy przejął nowy gracz na polskim rynku medialnym, czyli szwedzkie przedsiębiorstwo NENT.

Nowy format UEFA – Coference League, która rozpocznie zmagania od sezonu 2021/22, będzie również transmitowana na platformie Viaplay należącej do Szwedów.

Jakiś czas temu NENT uzyskała prawa do pokazywania Bundesligi przez najbliższe cztery sezony. Hiszpańska La Liga pozostanie niezmiennie na kanałach Eleven Sports i Canal+.

Obecnie Polsat oferuje swoim klientom aż sześć kanałówm na których transmituje mecze fazy grupowej i pucharowej Ligi Mistrzów.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1480 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.