Górnik Zabrze przegrywa na inaugurację Ekstraklasy! Gdzie podziewa się Lukas Podolski?

Lukas Podolski
Lukas Podolski, Foto: Flickr

W pierwszej kolejce Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z Pogonią Szczecin 2:0. Wielu kibiców zastanawia się, dlaczego nie zadebiutował Lukas Podolski? Odpowiedź na to pytanie nadeszła od strony trenera Jana Urbana.

W niedzielne popołudnie swoje spotkania rozegrali wszyscy polscy uczestnicy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Niezwykle ciekawie zapowiadał się mecz pomiędzy Pogonią Szczecin, a Górnikiem Zabrze, w którym występuje gwiazda światowej piłki Lukas Podolski.

Czytaj także: Starty Polaków – 26 lipca [4]

Mecz miał przebiegać pod znakiem debiutu utytułowanego Niemca w polskim zespole. Mistrz Świata z 2014 roku nie znalazł się jednak nawet w kadrze meczowej, a jego drużyna została pokonana 2:0.

Po meczu głos zabrał trener Górnika Jan Urban, który wyjaśnił przyczyny nieobecności 36-latka.

– Lukas Podolski trenuje z nami już dwa tygodnie, ale jego przygotowanie nie wskazuje na to, by mógł zagrać w Ekstraklasie już teraz. On doskonale wie, że to jeszcze nie ten moment. Bardzo chce się pokazać z dobrej strony i wystąpić, ale stanie się to wtedy, kiedy będzie w pełni gotów – przyznał szkoleniowiec.

Kolejna szansa na debiut nastąpi w najbliższy piątek, kiedy Górnik Zabrze podejmie Lecha Poznań.

O Paweł Gębusiak 1657 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.