Gary Lineker wieszczy szybsze zakończenie Premier League. Czy koronawirus sparaliżuje również te rozgrywki?

Foto: Flickr

Gary Lineker dokonał złowieszczej prognozy dotyczącej koronawirusa i obecnego sezonu Premier League. Będzie to miało wpływa na wszystkie angielskie zespoły.

Już ponad 4000 osób zmarło na całym świecie z powodu koronawirusa, a sześć z nich pochodzi z Wielkiej Brytanii. W tej chwili na Wyspach zakażonych wirusem jest 456 osób. Kraje w całej Europie kontynuują rozgrywki przy pustych trybunach, a włoska Serie A została zawieszona.

Dzisiaj tylko jedno spotkanie Premier League został przełożony. Chodzi o spotkanie Manchesteru City z Arsenalem. Doszło dom tego po tym jak właściciel Nottingham Forest i Olympiakosu Pireus Evangelos Marinakis po odwiedzeniu Etihad, uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa w organiźmie.

Czytaj również: „London calling”, czyli dwa kluby z Premier League powalczą o kontrakt z Arkiem Milikiem

Pozostałe mecze Premier League idą pełną parą, a kibice uczestniczą w nich bez żadnych zastrzeżeń

Lineker uważa jednak, że wszystko zmieni wcześniej lub później. Obecny prezenter telewizyjny, a były piłkarz napisał na Twitterze filozoficzne przesłanie przed wyjazdem do Liverpoolu, aby relacjonować spotkanie Ligi Mistrzów z Atletico Madryt.

– Manchester City vs Arsenal został przełożony. Wyruszamy do Liverpoolu, ale nie mogę nie poczuć, że to początek końca sezonu piłkarskiego. Mimo słów zmarłego Billa Shankly’ego futbol nie jest poważniejszy niż życie i śmierć – napisał Lineker.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1014 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.