FIFA zawiesza dwie federacje piłkarskie!

Foto: Flickr

FIFA zareagowała na negatywne działania Pakistańskiej Federacji Piłki Nożnej i Piłkarskiej Federacji Czadu, i zawiesiła obie organizacje.

Pakistańska Federacja Piłki Nożnej (PFF) została zawieszona przez FIFA za ingerencję osób trzecich. W zeszłym miesiącu grupa ludzi zajęła siedzibę organizacji i protestowali przeciwko powołaniu przez FIFA „komitetu normalizacyjnego” do prowadzenia futbolu w Pakistanie.

Czytaj także: Oko na piłkarski weekend: liderzy pewnie wygrywają mecze, Barcelona blisko Atletico

– To zawieszenie zostanie zniesione dopiero po otrzymaniu przez FIFA potwierdzenia od komitetu normalizacyjnego, że lokale, konta, administracja i kanały komunikacji PFF są ponownie pod pełną kontrolą i może kontynuować wykonywanie swojego mandatu bez dalszych przeszkód – czytamy w oświadczeniu.

FIFA została również zmuszona do zawieszenia Piłkarskiej Federacji Czadu (FTFA) po tym, jak rządzący postanowili rozwiązać FTFA i mianować swoich nowych urzędników do zarządzania futbolem.

FIFA obwieściła, że zrezygnuje z zawieszenia, jeżeli rząd Czady wycofa się ze swoich planów i odda władzę w FTFA dotychczasowemu prezesowi federacji, Moctarowi Mahamoudowi Hamidowi.

Czad już dużo wcześniej został zdyskwalifikowany z eliminacji Pucharu Narodów Afryki.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1480 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.