FIFA reaguje na problemy? Okienko transferowe może potrwać aż do stycznia!

obraz pexels

Letnie okno transferowe przedłużone aż do stycznia? Na taki pomysł wpadła FIFA w związku z problemami spowodowanymi pandemią koronawirusa. Organizacja nadzorująca światowy  futbol powołała już w celu pracy nad tym pomysłem „grupę roboczą”.

Konieczne są zmiany

Kolejne okienko transferowe tradycyjnie miało przypaść na okres od początku lipca do końca sierpnia, ale w związku z pandemią kronawirusa może być tak, że sezon zostanie przedłużony w większości światowych lig, w związku z czym trzeba było znaleźć jakieś wyjście dotyczące transakcji między klubami, a także piłkarzy, którym kończą się ważne umowy z klubami.

„Mirror” donosi

Źródłem informacji jest m.in. angielski „Mirror”, który donosi, że kluby English Football League (od The Championship w dół) planowały przedłużenie okienka, z kolei Premier League jest związana przepisami FIFA dotyczącymi transferów i rejestracji graczy. Wszystko w rękach międzynarodowej federacji, która jest blisko opracowania szczegółowego planu działania – w tym celu została powołana specjalna „grupa robocza”.

Zobacz także:  Buffon nadal w grze! Legendarny bramkarz bliski nowego kontraktu z Juventusem!

Pierwszym i najważniejszym możliwym scenariuszem jest całkowite przedłużenie okienka transferowego aż do końca stycznia 2021 roku. Inny temat nad którym pracuje grupa dotyczy ustabilizowania sytuacji z wygasającymi umowami, ale odnośnie tego punktu rozwiązania jeszcze nie znaleziono, choć powinno stać się to niedługo. Gdyby okienko faktycznie zostało przedłużone, można by było oczekiwać sporej liczby ciekawych transakcji oraz rosnącej gamy transferowych plotek i doniesień. Jeśli jednak pomysł wszedłby w życie, mogłoby to pomóc z powrotem rozruszać „piłkarską gospodarkę”, którą na pewno czeka kryzys.

Zmiana regulaminu?

„Ta grupa robocza oceni potrzebę wprowadzenia zmian lub tymczasowych zwolnień z regulaminu FIFA w sprawie statusu i transferu zawodników, by chronić interesy zarówno zawodników, jak i klubów oraz dostosować okres rejestracji zawodników. Prace te już się rozpoczęły i będą prowadzone w porozumieniu ze wszystkimi kluczowymi zainteresowanymi stronami, w tym konfederacjami, stowarzyszeniami członków, klubami, ligami i zawodnikami”. – słychać ze strony FIFA. Teraz tylko przyjdzie nam czekać na końcowe efekty prac nad ostatecznymi ustaleniami.

Zobacz także:  „Ibra” blisko końca kariery. Szwed ma już plan na przyszłość!

Radosław Kępys
O Radosław Kępys 1307 artykułów
Sport to moja pasja od najmłodszych lat. Nie ma dla mnie ograniczeń - poza najpopularniejszymi sportami, pasjonuję się też letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi i na mniej popularne dyscypliny spoglądam często z tej perspektywy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.