FC Barcelona może pozyskać Neymara! Dwa realne scenariusze!

Foto: Flickr

FC Barcelona może ponownie skorzystać z usług Neymara. Katalończycy biorą pod uwagę dwa scenariusze transferowe, w których gwiazda PSG ponownie zagrałaby w barwach Blaugrany.

Katalońskie media w ostatnim czasie poinformowały o zmianie stanowiska Neyamra w kontekście jego najbliższej przyszłości.

Reprezentant Brazylii do niedawna był przekonany, że przedłuży swój kontrakt z PSG, a niektórzy sugerowali nawet, że niebawem pojawi się oficjalny komunikat w tej sprawie.

Czytaj także: Oko na piłkarski weekend: liderzy pewnie wygrywają mecze, Barcelona blisko Atletico

Neymar myśli jednak o powrocie na Camp Nou. Nic bowiem nie zapowiada, aby FC Barcelona rozstała się z Leo Messim, a to właśnie na grze u boku Argentyńczyka najbardziej zależy 29-latkowi.

Natomiast Sport spekuluje, że transfer Neymara do Barcy byłby bardzo trudny, ale nie niemożliwy do przeprowadzenia. 29-latek nie jest celem transferowym Blaugrany, ale do jego ściągnięcia może dojść jeśli zrealizuje się jeden z dwóch scenariuszy.

Pierwszy z nich może ziścić się już tego lata i zakłada wymianę zawodników: Neymar – Griezmann lub Dembele. Drugi z zawodników może stać się częścią wymiany, jeśli FC Barcelona nie przedłuży z nim umowy, o co bardzo zabiega.

Drugi scenariusz jest trochę bardziej odległy i polega na tym, że FC Barcelona pozyska Neymara na zasadzie wolnego transferu po 30 czerwca 2022 roku. Wtedy właśnie wygasa kontrakt Brazylijczyka z PSG.

Należy jednak podkreślić, że oba scenariusze są mało prawdopodobne. FC Barcelona postawiła przed sobą inne cele, boryka się z problemami finansowymi oraz toczy spory sądowe z samym Neymarem. Piłka nożna jak i sam rynek piłkarski są nieobliczalne i nie wiadomo co przyniesie przyszłość.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1480 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.