FC Barcelona ma nowy cel transferowy! Zawodnik z Premier League na szczycie listy życzeń!

Tielemans
Tielemans, Foto: Flickr

FC Barcelona planuje już następne transfery. Na liście życzeń priorytetem jest Youri Tielemans z Leicester City.

Barca jest zmuszona do poszukiwań nowego środkowego pomocnika, ponieważ nie wykorzystali szansy latem. Mieli w planach pozyskanie Georginio Wijnalduma lub Saula Nigueza, ale nie udało się dopiąć ani jednego z tych transferów. Na dodatek z klubu odszedł Ilaix Moriba.

Czytaj także: Gra o Katar na wszystkich kontynentach. Jak przedstawia się sytuacja w eliminacjach?

Dziennik Mundo Deportivo poinformował o zainteresowaniu Barcy usługami Belga. Doniesienia mówią, że FC Barcelona obserwuje Tielemansa już od dłuższego czasu.

24-letni zawodnik ma doskonałe warunki fizyczne i umiejętności techniczne. Barcelona chwali w nim agresję w obronie, ale i walory ofensywne.

Belg jest w kręgu zainteresowania innych gigantów światowej piłki. O Tielemansa pytają Manchester United, Liverpool oraz Real Madryt.

Młody Belg ma ważny kontrakt z Leicester City do czerwca 2023 roku. Zawodnik bardzo ostrożnie spogląda na propozycje jego przedłużenia.

Tielemans w obecnym sezonie rozegrał pięć spotkań z ekipie Leicester. Cztery mecze rozegrał w Premier League i jeden o Tarczę Wspólnoty. Wszystkie spotkania grał w pełnym wymiarze czasu.

O Paweł Gębusiak 1657 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.