F1: Znamy więcej szczegółów na temat GP Miami w 2021 roku

Foto: Guardian

Niedawno ogłoszono, że Formuła 1 ma zamiar wprowadzić do kalendarza wyścig w Miami już w 2021 roku. Teraz pora, aby ujawniono więcej szczegółów na temat tego projektu. Szef ds. motorsportu F1 Ross Brown twierdzi, że wydarzenie zapowiada się spektakularnie.

Podczas Grand Prix Miami bolidy F1 będą się ścigały na specjalne zbudowanym torze wokół Hard Rock Stadium – stadionu drużyny NFL Miami Dolphns. Będzie to drugi wyścig w kalendarzu F1, który odbędzie się w USA. Obecnie rozgrywane jest tylko GP USA na torze w Austin.

Czytaj także:

Bundesliga: dziewiątka Lewandowskiego, mało emocji w Revierderby

Brown wyjaśnił, że tor będzie zupełnie inny niż te używane wcześniej, tymczasowe w Dallas i Las Vegas.

– Wszyscy mamy te wspomnienia z torów wyścigowych na parkingach – były straszne. Naszą mantrą jest, że musi to być świetny tor wyścigowy. Nie zamierzamy organizować wyścigu na ciasnej powierzchni, ponieważ to sprawia, że są one krótkie. Zaprojektowaliśmy tor wyścigowy o długości 5,6 km, średnią prędkość wyliczyliśmy na około 230 km/h i wyposażyliśmy go w dobry kompleks zakrętów – powiedział Brown.

– Tor będzie półtrwały. Po wyścigu zniknie część infrastruktury po to, by stadion mógł być używany zgodnie z jego przeznaczeniem. Uważam, że to świetne rozwiązanie, aby ścigać się w Miami. Mamy nadzieję, że nasi fani i mieszkańcy miasta staną za nami murem, ponieważ byłoby to fantastyczne wydarzenie dla tego regionu. Da to również prestiż z organizacji międzynarodowej imprezy sportowej. Uważam to za wielki atut. Myślę, że to będzie spektakularne – zakończył.

Organizatorzy wyścigu muszą jeszcze uzyskać zielone światło od hrabstwa Miami-Dade, posiedzenie w tej sprawie odbędzie się pod koniec października. Formuła 1 powróciłaby do stanu Floryda po raz pierwszy od Grand Prix Stanów Zjednoczonych w 1959 roku na torze w Sebring.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1148 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

1 Trackback / Pingback

  1. F1: Williams ma nowego sponsora. Znalazł następcę PKN Orlen | Format Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.