F1: Wyniki drugiego treningu są niemiarodajne dla Renault. „Jesteśmy dużo lepsi niż sugerują wyniki”

Foto: Wikipedia

Przed nami kolejny weekend z Formułą 1. Tym razem najlepsi kierowcy ścigają się na torze Suzuka. Za nami już drugi trening, któy wygrał Valtteri Bottas z Mercedesa. Natomiast Daniel Ricciardo podkreśla, że ​​Renault jest dużo silniejsze, niż sugerują czasy drugiej sesji w Japonii.

Australijczyk zakończył drugi trening na 17. miejscu. Miał czas o 0,8 wolniejszy niż Carlos Sainz z McLarena. Natomiast jego kolega z zespołu Nico Hulkenberg podczas drugiej sesji treningowej zajął zaledwie 18. pozycję.

Czytaj także:

Grand Prix Japonii: Suzuka będzie należeć do Vettela? Niemiec imponuje pewnością siebie. To jego tor!

Te pozycje mogą mieć ogromne znaczenie dla zespołu Renault, ponieważ jeśli kwalifikacje, które zostały przeniesione na niedzielny poranek dzięki uprzejmości Typhoon Hagibis, nie będą mogły się rozpocząć, wówczas wyniki drugiego treningu staną się podstawą do wyścigu.

Ricciardo wierzy, że zespół ma do zaoferowania znacznie więcej tempa niż sugerują karty wyłożone podczas drugiej praktyki.

-Jesteśmy lepsi od tego, co mówią karty czasu pracy i nie sądzę, abyśmy byli zbyt daleko od miejsca, w którym chcemy być. Mamy nadzieję, że uda nam się zdobyć dobre kwalifikacje, a następnie być w lepszej pozycji do ścigania się w niedzielę – powiedział Ricciardo.

Hulkenberg przyznał, że był to trudny dzień dla zespołu, ale był zadowolony z postępów po przezwyciężeniu problemów z balansem w Sektorze I toru Suzuka.

-Wprowadziliśmy kilka zmian między sesjami, które wydawały się pomocne. Mieliśmy pewne problemy z balansem i brakiem przyczepności, szczególnie w sektorze 1, ale pracowaliśmy nad tym, aby dzień lepiej się dla nas ułożył. Czasy nie są ściśle reprezentatywne, ponieważ zabrakło nam synchronizacji z innymi. Jutro jest dzień wolny z powodu nadchodzącego tajfunu, ale przyjrzymy się wszystkim błędom bardzo szczegółowo i będziemy gotowi od razu w niedzielę – skomentował Hulkenberg.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1105 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.