F1: Williams w fatalnej sytuacji finansowej! Porzuca go kolejny duży sponsor!

Foto: Wikipedia

Williams stracił ogromne pieniądze od sponsora, który odszedł razem z Robertem Kubicą. Polski koncern PKN Orlen był jednym z głównych źródeł dochodu brytyjskiego zespołu Formuły 1. Teraz odejść zamierza kolejna duża firma, a mianowicie Rexona.

Niedawno okazało się, że wraz z Orlenem zespół Williamsa porzuciły Omnitude i Tata. To jednak nie koniec złych wieści. Według mediów zajmujących się PR i marketingiem, Rexona (jeden z głównych sponsorów) również odwraca się od brytyjskiej stajni. Producent kosmetyków nie przedłużył umowy na rok 2020.

Rexona jest obecna w Formule 1 od dłuższego czasu. W 2015 roku zaczęła sponsorować Williamsa. Kontrakt z kosmetycznym gigantem opiewa na 15 mln euro rocznie, co czyni go największym, tuż po Rokit, sponsorem zespołu.

Czytaj także: WIELKI! ZWYCIĘSKI! ZE ZŁOTYM ORŁEM! Dawid Kubacki przeszedł do historii!

Od przyszłego sezonu Nicholas Latifi, syn bogatego biznesmana, ma być głównym kierowcą Williamsa. Dla zespołu to ostatnia deska ratunku, ponieważ kierowca ma bardzo duże zaplecze finansowe. Nie mogą jednak polegać na tym w 100%. Podobna sytuacja miała miejsce, kiedy kierowcą był Lawrence Stroll, który odszedł do innego zespołu, zabierając przy tym wsparcie finansowe swojego ojca.

Przyszłość Williamsa jest bardzo niepewna i muszą wyjść z dołka. Jednak czy jakiś poważny sponsor będzie chciał wspierać najgorszy zespół F1, który ściga się sam ze sobą? O tym przekonamy się wkrótce.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1188 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.