F1: Williams nie wykorzystał doświadczenia Kubicy. Polak podsumował sezon 2019 i zdradził plany na przyszłość

Foto: Wikipedia

W ten weekend prawdopodobnie po raz ostatni zobaczymy Roberta Kubicę w wyścigu Formuły 1. Polak rozstaje się z Williamsem po najsłabszym sezonie w historii zespołu. Kierowca w gorzkich, ale prawdziwych słowach mówi, że team wcale nie wykorzystał jego wkładu w sezon 2019.

Jak przyznaje nasz rodzynek w F1, w przyszłym roku celuje w serię wyścigową DTM i chciałby połączyć to z rolą rezerwowego kierowcy F1, aby wypełnić kontrakt z PKN Orlen.

– Nie mogę powiedzieć tego jeszcze w 100 procentach, ale staram się, aby niektórzy ludzie zgodzili się na kilka rzeczy, które pozwolą mi działać. Chcemy sprawdzić, czy damy radę dopasować wszystko do siebie, więc czasem zajmuje to więcej czasu niż podjęcie decyzji przeze mnie – powiedział Kubica.

Czytaj także: Tenisowa statystyka, czyli czołówka rankingu ATP w liczbach

Główne opcje Polaka w F1 to Racing Point i Haas. Sczególnie ta druga ekipa naciska na Kubicę, aby szybko podjął decyzję.

– Powiedziałem, że chcielibyśmy go mieć. Teraz wszystko zależy tylko od drugiej strony – powiedział Gunther Steiner szef teamu Haas.

Wygląda na to, że Haas nie tylko chciałby wsparcia finansowego PKN Orlen, ale potrzebuje też doświadczenia Kubicy. Haas uruchomił nowi symulator, który po raz pierwszy będzie testował w Abu Zabi. Amerykańska stajnia chce, aby Kubica kierował tym nowym programem rozwojowym w przyszłym roku, ponieważ jego reputacja techniczna jest na padoku dobrze znana i szanowana.

– Jednym z moich największych rozczarowań w tym roku jest to, że wykorzystaliśmy tylko około 10 procent moich sugestii co do zmian w bolidzie – powiedział Kubica, zapytany o jego sezon w Williamsie.

Odniósł się również do nowego składu kierowców Williamsa. Powiedział, że brak doświadczenia Russella i Latifiego nie stanowi dla nich problemu.

– Mam nadzieję, że zespół rozwiąże ich problemy i będzie mógł ścigać się z innymi. Zasługują na lepsze czasy. Mam nadzieję, że Williams jak najszybciej poprawi się jako zespół. W tym sezonie sposób, w jaki korzystaliśmy z mojego doświadczenia, nie miał wielkiego znaczenia. Najpiękniejsze wspomnienie jest jeszcze przede mną – to podróż do domu – zakończył gorzko Kubica.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1139 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.