F1: Szef Mercedesa skupia się na sezonie 2020, a potem leci z Hamiltonem na Marsa! Mistrz świata z The F1 Fastest Lap Award 2019

Foto: Wikipedia

Szef Mercedesa Toto Wolff zażartował, że z Lewisem Hamiltonem poleciałby na Marsa i tam wygrał parę wyścigów. Był to komentarz do spekulacji, jakoby mistrz świata i jego boss mieliby opuścić srebrne strzały i przejść do Ferrari w 2021 roku.

Tuż po Grand Prix Brazylii pojawiły się spekulacje, że na stanowisku szefa teamu Mercedesa może zastąpić go Chase Carey. Natomiast sam Wolff miałby przyjąć posadę CEO Formuły 1 lub przejść razem z Hamiltonem do Scuderii Ferrari. Wolff porzucił jednak wszelkie komentarze i koncentruje się na sezonie 2020 z Mercedesem.

– Brzmi jak dobry plan, wolałbym coś innego: polecieć na Marsa z Lewisem i sprawdzić, czy jest tam coś do wygrania. Jednakże z całą powagą chcę odnieść sukces z Mercedesem w 2020 roku, a to, co stanie się później, zostanie ustalone w ciągu najbliższych miesięcy – powiedział Wolff w gazenie Kronen Zeitung.

Czytaj również: Bundesliga: sześć goli i podział punktów w hicie, Bayern wygrywa we Freiburgu!

Austriak wchodzi w sezon z sześcioma mistrzostwami w klasyfikacji konstruktorów, które zdobył przewodząc Mercedesowi. Przyznaje również, że trudno mu jest się zrelaksować i zapomnieć o wszystkim.

– Mój lekarz powiedział, że potrzeba lat, aby przejść na taki poziom stresu, a następnie lat, aby z niego wyjść – kontynuował Wolff.

Wolff spodziewa się, że Hamilton również w 2020 roku może triumfować w F1 i zdobyć swoje rekordowe siódme mistrzostwo świata. Trzeba zapewni mu tylko odpowiedni samochód.

– Jeśli damy mu samochód, który jest na poziomie innych – nie musi być lepszy – zrobi to, ponieważ ma ku temu predyspozycje – wyjaśnił szef Mercedesa.

Poza tym Hamilton zdobył kolejne trofeum, wygrwając Fastest Lap Award 2019!. Był najszybszy na torach w Barcelonie, Silverstone, Monza, Sochi, Suzuka i Yas Marina.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1180 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.