F1: Szef McLarena chwali Sainza: „Jest lepszy od naszych inżynierów!”

Foto: Wikipedia

Świeżo po swoim pierwszym podium w tym sezonie Formuły 1, szef McLarena Andreas Seidl bardzo chwali Carlosa Sainza, mówiąc, że jego opinie są bardziej wartościowe niż niektórych inżynierów.

Sainz zajął trzecie miejsce w Grand Prix Brazylii, zdobywając jednocześnie swoje pierwsze podium F1 i pierwsze dla McLarena od ponad 2000 dni. Był to najlepszy wynik Hiszpana od czasu dołączenia do teamu. Sainz bardzo rozwinął swoje umiejętności i spędził w McLarenie bardzo pracowity rok. 25-latek zdobył 95 punktów, co plasuje go na 7. miejscu w klasyfikacji kierowców.

Czytaj także: Krzysztof Piątek może trafić do Premier League. Wymiana piłkarzy między legendarnymi klubami

– Carlos podczas rozmów, na naszych spotkaniach robi wrażenie jakby był inżynierem. Jest bardzo precyzyjny, a to ogromna zaleta. Poznał już wiele zespołów i bolidów, co oznacza, że ma bardzo duże doświadczenie z innymi organizacjami i inżynierami. To dla mnie ważne w jaki sposób kierowca współpracuje z inżynierami i, że potrafi jasno przedstawić swoje uwagi i potrzeby – powiedział Andears Seidl dla magazynu AS.

Kubica przeprasza Verstappena: „To nie powinno mieć miejsca. Walczymy tylko sami ze sobą!”

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1183 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.