F1: Sean Bratches ustępuje ze stanowiska. „Ten człowiek zmienił oblicze Formuły 1”

foto: Flickr

Sean Bratches, jeden z najbardziej zasłużonych szefów F1 (zarządzał operacjami komercyjnymi), po trzech latach ustępuje ze swojego stanowiska. Ostatecznie odejdzie pod koniec stycznia.

Formuła 1 będąca własnością Liberty Media, wydała specjalne oświadczenie, w którym oprócz wiadomości o odejściu Bratchesa zawarta została informacja, że będzie on pełnił funkcję doradczą ze Stanów Zjednoczonych, gdzie zamierza osiąść na stałe.

Bratches pełnił swoje stanowisko od 2017 roku, kiedy to Liberty Media przejęła kontrolę nad królową sportów motorowych. Teraz część jego obowiązków ma przejąć Chase Carey, dyrektor naczelny F1.

Czytaj także: PŚ w Titisee-Neustadt: Kubacki dwukrotnie zwycięski! Kobayashi wygrywa cykl

Odejście Bratchesa było od dawna sygnalizowane, a sam Amerykanin wyrażał głęboką chęć powrotu do USA, aby być bliżej rodziny.

– Sean zmienił komercyjną stronę Formuły 1, a świadectwo jego pracy jest widoczne w dynamice i rozwoju naszego biznesu – powiedział Carey w specjalnym oświadczeniu.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 970 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.