F1: Red Bull oficjalnie zapowiada walkę o tytuł. „Hamilton jest bardzo dobry, ale nie jest Bogiem!”

Foto: Wikipedia

Max Verstappen jest przekonany, że może rzucić wyzwanie Lewisowi Hamiltonowi w walce o tytuł mistrza świata Formuły 1 w 2020 roku.

Kierowca Red Bulla ma nadzieję położyć kres obecnej dominacji Hamiltona, który będzie walczył o zrównanie się z rekordem Michaela Schumachera i wygrać swoje siódme mistrzostwo świata. Mimo tego Hamilton i Mercedes są do pokonania. Verstappen twierdzi, że dominacja Srebrnej Strzały w ostatnich latach wcale go nie powstrzymuje przed nowymi wyzwaniami.

– Wszystko w Formule 1 zależy od bolidu. Lewis jest bardzo dobry, Jest zdecydowanie jednym z najlepszych kierowców, ale nie jest Bogiem. Może Bóg jest z nim, ale on sam Bogiem nie jest – powiedział Verstappen agencji Reuters.

Czytaj także: Brexit na sportowo. Co ze sportem Wielkiej Brytanii po wyjściu z UE?

Verstappen odniósł trzy zwycięstwa w pierwszym sezonie Red Bulla napędzanego silnikami Hondy i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców. Holender wierzy, że współpraca Red Bull-Honda może w następnym sezonie przynieść walkę o tytuł.

– Naprawdę chcemy stawić czoła wyzwaniom, szczególnie Mercedesowi i myślę, że możemy to zrobić. Z niecierpliwością na to czekam, a cały zespół jest bardzo zmotywowany. Pod koniec zeszłego sezonu byliśmy bardzo konkurencyjni – podsumował Holender.

Dyrektor zespołu Red Bull, Christian Horner, powtórzył komentarze Verstappena i uważa, że postęp Hondy w 2019 roku sprawił, że jego zespół pod względem osiągów silnika jest prawie na poziomie Mercedesaa.

– Honda wykonała świetną robotę, każde wprowadzenie poprawek silnika w zeszłym roku przynosiło więcej osiągów i więcej mocy. Czujemy, że zbliżamy się bardzo do Mercedesa. To dlatego teraz kładziemy nacisk na podwozie. W tym roku czujemy się lepiej przygotowani niż w ciągu ostatnich pięciu lat – wyjaśnił Horner.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1243 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.