F1: Przez pandemię cztery zespoły mogą nie dotrwać do startu sezonu!

Szef McLarena Zak Brown ostrzega władze Formuły 1, że jeśli kryzys związany z pandemią koronawirusa nadal będzie wpływał na harmonogram wyścigów, to do startu sezonu może nie dotrwać aż cztery zespoły.

Brown twierdzi, że całe F1 jest obecnie w bardzo trudnej sytuacji, a sezon ma rozpocząć się najszybciej w czerwcu. Otwarcie sezonu w Australii zostało początkowo przełożone, a później odwołane. Natomiast GP Monaco również zostało wycofane z harmonogramu.

Sześć innych wyścigów ma nadzieję na znalezienie nowego miejsca w kalendarzu, a sezon ma się rozpocząć od czerwcowego Grand Prix Kanady. Organizatorzy Grand Prix Wielkiej Brytanii zostali poinformowani, że muszą podjąć decyzję o lipcowym wyścigu do końca kwietnia.

Czytaj także: Niemieckie kluby na skraju upadku. Czarne przepowiednie „Kickera”

Formuła 1 już zareagowała na pandemię, odkładając planowaną poważną zmianę przepisów technicznych z 2021 na 2022 rok. Uzgodniono też, że zespoły będą korzystać z tych samych samochodów w przyszłym roku, ale Brown powiedział, że potrzeba czegoś więcej.

-Przez to, co dzieje się teraz na świecie, jeśli nie rozwiążemy tej sytuacji bardzo agresywnie – dwie drużyny znikają? Tak. W rzeczywistości, jeśli to nie zostanie załatwione w odpowiedni sposób to do startu nie wytrwają aż cztery drużyny- powiedział Amerykanin dla BBC.

Brown twierdzi również, że obecna sytuacja gospodarcza i zdrowotna oznacza, że nikt nie będzie się kwapił do przejmowania upadających zespołów.

-Sądzę, że czas działa na naszą niekorzyść. Myślę, że cala F1 jest obecnie w bardzo delikatnym stanie – podsumował szef McLarena.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1096 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.