F1: Przedsezonowe problemy Sebastiana Vettela i Ferrari. Dzisiaj awaria silnika

Foto: Flickr

Problemy przedsezonowe Sebastiana Vettela nadal trwają. Jego poranna sesja musiała zostać wstrzymana przez problemy z silnikiem.

Vettel opuścił pierwszy dzień testów w Barcelonie na Circuit de Catalunya z powodu choroby, ponieważ nadal odczuwał skutki grypy, na którą zachorował w poprzednim tygodniu.

Ferrari musiało zmienić swoje plany. Charles Leclerc jeździł przez półtora dnia, a czterokrotny mistrz F1 Vettel usiadł za sterami SF1000 dopiero w czwartek po południu. Jednak po 94 minutach piątkowej sesji bolid Niemca zatrzymał się an Turn 12 i trzeba było zaholować go do garażu.

Czytaj także: Prezes PSG oskarżony o korupcję. Tym razem także uda mu się wyjść z tego cało?

Ferrari ujawniło, że Vettel wróci na tor dopiero po południu.

-Musieliśmy się zatrzymać z powodu problemu z silnikiem, którego dokładną przyczynę zbadamy w Maranello. Instalujemy teraz nowy silnik, więc wrócimy na tor po południu – powiedział rzecznik zespołu.

Do czasu zatrzymania Vettel ukończył 40 okrążeń, a jego najlepszym wynikiem było 18.384 sekundy.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1021 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.