F1: Nowy bolid Red Bulla na Silverstone. Verstappen zrobił pierwsze okrążenie

 

Nowy bolid Red Bull Racing ukończył swoje pierwsze okrążenie na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii, a my poznaliśmy jego wygląd.

Jeszcze zanim Max Verstappen wyruszył w swój dziewiczy rejs nowym bolidem, Red Bull opublikował renderowany obraz swojego dzieła. Bolid nosi nazwę RB16, a jego kolorystyka wygląda podobnie do ubiegłorocznej, choć można zobaczyć subtelne różnice.

Każda drużyna ma dwa dni na filmowanie swojego bolidu, nie mogą jednak przekroczyć zasięgu 100 km dziennie. Dziś swój czas wykorzystał Red Bull, natomiast w piątek będzie okazja do poznania wyglądu bolidu panujących mistrzów, czyli Mercedesa.

Verstappen, który dzisiaj po raz pierwszy poznawał możliwości nowej maszyny, wygrał trzy wyścigi w 2019 roku, w którym po raz pierwszy Red Bull startował z silnikami Hondy. Holender przedłużył umowę z drużyną do 2023 roku.

Partnerem Verstappena w teamie Red Bulla będzie Alex Albon, dla którego będzie to pierwszy pełny sezon w austriackiej drużynie.

Red Bull ma nadzieję na dalsze sukcesy przy współpracy z Hondą, wraz z wprowadzeniem w życie głównych zmian, które wejdą w życie w 2021 r. Samochody Red Bulla podążają drogą ewolucji poprzedniego modelu. Trend zupełnie nowych konstrukcji został porzucony przez najlepsze stajnie.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1188 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.