F1: Nowe podejście do testów Ferrari. „Chcemy bardziej zrozumieć nasz bolid”

Foto: Wikipedia commons

Ferrari zmieniło podejście do przedsezonowych testów. To widać gołym okiem. Dyrektor Scuderii Mattia Binotto, twierdzi, że zespół nadal próbuje zoptymalizować kompresję siły docisku w bolidzie SF1000.

Poprzedni bolid z 2019 roku SF90 był najlepszy w całej stawce pod względem maksymalnej prędkości, ale nie był w stanie dorównać Mercedesowi, a w zakrętach radził sobie gorzej niż Red Bull.

Ferrari traktuje początek testów bardzo łagodnie. Unika ustanawiania rekordów okrążeń, skupiając się na tym co dla nich ważne. To zupełnie inne podejście niż w 2019 roku.

Czytaj także: Messi i Ronaldo w Interze Miami? Takie plany ma David Beckham

Binotto jest pewny, że włoska stajnia dysponuje jeszcze szybszym pakietem w porównaniu do poprzedniego roku. Powtórzył jednak swoje stanowisko, że na starcie nie będą najszybsi, aby skupić się na niedociągnięciach i je wyeliminować.

– Jak powiedziałem w zeszłym tygodniu, uważamy, że obecnie nie mamy najszybszego bolidu. Nasze okrążenia będą opóźnione na starcie sezonu. Czego nam brakuje? Bolid w tym sezonie w porównaniu do poprzedniego jest ogólnie szybszy, ale my jesteśmy szybsi na zakrętach, wolniejsi na prostych, co było naszym celem od końca ubiegłego roku. Staramy się wywierać jak największą siłę dociskającą na samochód, abyśmy mogli być jak najszybsi w zakrętach, ale teraz płacimy za to trochę na prostych. W tym tygodniu musimy jeszcze wiele poprawić – powiedział Binotto.

O tym, dlaczego Ferrari zmieniło podejście do testów przedsezonowych w 2020 roku, Binotto powiedział: „Ponieważ ostatecznie zawsze chcemy się poprawiać”.

– Popełniliśmy kilka błędów w ubiegłym roku sposób w jaki do tego podchodzimy, szczególnie jeśli chodzi o testy niezawodności. Chcemy bardziej zrozumieć nasz bolid. Wciąż jesteśmy młodym zespołem i dla nas ważne jest, aby się doskonalić. Oznacza to naukę na błędach przeszłości i lepsze dostosowanie się do obecnych warunków – zakończył Binotto

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1014 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.