F1: Kubica połączy rolę kierowcy rezerwowego F1 z występami w serii DTM? To bardzo prawdopodobne!

Foto: Flickr

Szef niemieckiej serii wyścigowej samochodów turystycznych DTM ma nadzieję, że Robert Kubica dołączy tamtejszej stawki kierowców w 2020 roku.

Polak, który cały sezon męczy się w Williamsie, jest powiązany z rolą kierowcy rezerwowego w jednym z teamów F1 w następnym sezonie. Może więc połączyć tę rolę z wyścigami w zupełnie innej serii.

Czytaj także: Trzęsienie ziemi w Bayernie Monachium. Ogromny budżet transferowy odmieni klub?

– Wielkie nazwiska, takie jak Robert Kubica są zawsze na naszym radarze. W tej chwili zależy to od wielu czynników, takich jak budżet lub dostępność kokpitów. Ale nie ma wątpliwości, że chciałbym zobaczyć takie nazwiska w DTM – powiedział szef niemieckiej serii wyścigowej Gerhard Berger.

Berger przyznał również, że kolejnym wielkim kierowcą, którego widzi w swoich wyścigach jest Jenson Button.

– Z sportowego punktu widzenia byliby na podobnym poziomie, co nasi obecni kierowcy DTM, którzy moim zdaniem są absolutnie najlepszymi kierowcami. Nie mają jednak tak rozpoznawalnych nazwisk, jak Kubica i Button. Z pewnością będziemy nad tym pracować – powiedział Berger dla niemieckiego kanału Sat 1.

„Ibra” żegna się z Miastem Aniołów! Od Los Angeles Times do… powrotu do baseballa!

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1183 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.