F1: Kubica bliski podpisania kontraktu z BMW. Szef Orlenu zapowiada konkrety w związku z wyścigami DTM

Foto: Flickr

Robert Kubica wkrótce podpisze kontrakt z BMW, dzięki któremu będzie łączył funkcję kierowcy testowego F1 z wyścigami DTM. Szef Orlenu zapowiada, że wkrótce pojawią się konkrety w tej sprawie.

1 stycznia ogłoszono, że były kierowca Williamsa przechodzi do teamu Alfa Romeo, gdzie będzie pełnił funkcję kierowcy rezerwowego. 35-letni Kubica chce połączyć tę rolę z wyścigami w niemieckiej serii samochodów turystycznych DTM. Jest również bardzo blisko podpisania kontraktu z BMW.

Czytaj także: Kryzys w Tottenhamie. Spięcie Jose Mourinho i Danny’ego Rose’a

Speed Week twierdzi, że chociaż umowa nie została jeszcze podpisana, Polak może być pewny osiągnięcia porozumienia z zespołem BMW.

– Nie porzucamy pomysłu, że Robert będzie występował jednocześnie w DTM i Formule 1. On także nie widzi problemu w połączeniu tych funkcji. Niedługo pojawią się konkrety – powiedział Daniel Objatek, prezes PKN Orlen, głównego sponsora Kubicy.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1248 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.